Hlavní navigace

Názor k článku Videoreklama na Internetu zatím neprorazila, slyšet o ní ale je od Miloslav Ponkrác - Ale no tak! Proč tedy kurva ty weby vůbec...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 5. 2010 21:12

  Miloslav Ponkrác
  Ale no tak!

  Proč tedy kurva ty weby vůbec něco vystavují?

  Já budu jedině rád, když všechny ty weby přecpané reklamami zmizí z povrchu zemského a ani trochu mi to vadit nebude.

  Sám blokuji grafické/video reklamy naprosto všechny a pokud něco unikne, je jen otázkou několika sekund, než je to pryč.

  Základní problém je, že za kvalitní web jsem ochoten platit, ale kolik takových je? Weby bulvarizují v komerční sféře zcela stejně jako jiná média, tedy kvalita ustupuje kvantitě. Nepotřebuji tyto weby.

  Dnešní reklama je o lhaní. Kdysi před mnoha léty dokázala reklama upozornit na zajímavou věc, dnes nepokrytě lže. Dnešní reklama je jen o výplachu mozku lží (a jen lží), tudíž nepotřebuji ani reklamu.

  Před časem mi jeden Američan říkal, že nakupuje podle reklamy. Myslel jsem si své, ale on pokračoval. Pochopil jsem, že nepravdivá reklama může firmu vyjít velmi draho. To pak věřím, že reklama mu může i pomoci. I když možná je to jinak.

  Co ale vím je, že česká reklama je něco, co když vypustím udělám nejlépe.

  Jeslti se nějakému webu nelíbí, že na něm blokuji reklamu, ať blokuje mně. Pokud se na nějakém webu objeví reklama, která by snad byla užitečná (dokonalé science-fiction), klidně si jí zapnu.

  A nějaké morální invektivy si nechte. Jinak ve svém okolí automaticky všem známých ukazuji jak blokovat reklamu. Čas od času jim ukazuji jak vypadá web bez blokované reklamy a nevydrží to déle, než pár minut. Není třeba nic, než jednoduchá ukázka – je to výmluvné.

  Kdyby reklamní agentury neakcelerovaly otravnost a psychedeličnost svých reklam za každou cenu, mohlo by to být jinak. Na druhé straně si nedělejte iluze, většina uživatelů reklamu neblokuje. Je možné je ještě víéce zasypat reklamami až i jim dojde trpělivost.