Hlavní navigace

Názor k článku Videoreklama na Internetu zatím neprorazila, slyšet o ní ale je od Miloslav Ponkrác - Základní problém pane Mablungu je Vaše černobílost. Ono...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 5. 2010 16:20

  Miloslav Ponkrác
  Základní problém pane Mablungu je Vaše černobílost. Ono kromě stupňů „totální shit“ a „virtuózní kvalita“ existuje řada mezistupňů.

  Za virtuózní kvalitu a několik stupínků pod tím budu velmi rád platit. Ta se ovšem nekoná, nebo jen velmi vzácně. To co je pod tím, ale stále někde kolem průměru rád přečtu, ovšem pouze zdarma.

  Reklama jako taková (v Česku) jak jsme psal je pouze lež. Nejlépe je nevidět jí. Kdekoli. Není jen na webu, je prostě všude. Reklamní agentury se snaží uchvátit si co nejvíce času, pozornosti, Vašeho soukromí – a využívá nejnovější poznatky psychologie i dalších oborů. Budou hledat každou Vaši slabinu, každý Vás ideál, každou Vaší vlastnost, aby Vás oklamali a ulovili. Reklama má dnes nulovou, spíše zápornou informační hodnotu pro spotřebitele v 99,99999% a tudíž je zbytečné jakkoli se j nevyhnout, zvláště když na webu mně to stojí 20 minut času na nastavneí adblocku jednou za život.

  Dnes si už nepřečtete nazaujatou recenzi, nezaujatou zprávu, či objektivní názor. Každý komerční deník ví, kdo je reklamně živí, pokud už není daná recenze, článek či názor rovnou reklamní agenturou objednaný.

  Mně kupodivu nevadí reklama jako taková, je jen „wasting of time“ věnovat omezený čas svého života něčemu, co má záporný přínos a snaží se do mého života zanést jen kupu lží, fanatismus, a snahu ovlivnit mně ke špatným rozhodnutím. Možná jak jsem psal, v jiných státech s jinými zákona třeba reklama může přinášet užitečné informace. Ale v Česku rozhodně nikolivěk.