Hlavní navigace

Názor k článku Virtuální zlato jako reálná dřina od mewe - Zastaralých konceptů je ve WoW spousta. - "gear >...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2009 10:57

  mewe (neregistrovaný) 193.86.150.---
  Zastaralých konceptů je ve WoW spousta.

  - "gear > skill", jinými slovy, vybavení má příliš velký dopad na výkonnost postavy, zatímco hráčovy schopnosti prakticky nehrají roli.

  - zbytečné a nesmyslné limity. Například, aby se člověk mohl zlepšit v konkrétní vedlejší profesi, musí nejdřív dosáhnout určité herní (bojové) úrovně. Jednak to nedává logický smysl a jednak je to docela zbytečné, protože ta která profese je omezená už sama o sobě dostupností surovin.

  - malá úloha hráči vyráběného vybavení. Osmdesát procent receptů slouží jen k trénování profese a nikdo je nikdy nosit nebude, protože dokonce i z nižších monster "vypadne" podstatně lepší. Mělo by to být právě naopak, tedy z nehumanoidních monster by nemělo padat nic než suroviny a "lepší" vybavení by mělo být vyráběné pouze hráči.

  - zaostalý systém výroby, založený na receptech, s nemožností jakkoliv kombinovat nebo zaměňovat suroviny, např. použít různé barvy nebo různé druhy kůže či látky.

  - nulová AI protivníků, nulová ekologie světa. Případ za všechny, třísethlavé stádo krotkých vlků, našlapané na pár čtverečních metrech v začátečnické zóně Northshire, které evidentně nemá co žrát. A nikoho v celé zóně to netankuje, kromě jednoho týpka, který má chuť na vlčí steak. Z toho vyloženě čiší sériová výroba - "udělám zónu, hodím tam spawn, druhý, třetí, uložím, jdu dál". Žádné migrační trasy, žádné boje mezi jednotlivými druhy tvorů, nic. Hladový medvěd se prořítí kolem spícího králíka, ignoruje bezbrannou ovci a vrhne se přímo na procházejícího dobrodruha v kroužkové zbroji, přestože dobrodruh je na první pohled o dva levely výš a rozhodně se nedá definovat slovem "bezbranný".

  To všechno jsou docela zbytečné chyby už v samotném konceptu hry. A rozhodně se nedá říct, že to jinak nešlo - protože jsou hry, ve kterých to šlo!