Hlavní navigace

Názor k článku Vít Vondrák (IT4Innovations): Evropa v superpočítačích ztrácí. Česko chceme dostat na špičku od Klik je cvik - Superpočítače dnes nachází a v budoucnu nacházet budou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 7. 2018 10:30

    Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

    Superpočítače dnes nachází a v budoucnu nacházet budou široké uplatnění v řadě odvětví jako např. předpovědi počasí jsou výsledkem náročných superpočítačových simulací. Superpočítače se využívají k rozsáhlým datovým analýzám, či ve virtuálnímu designu a prototypingu, např. při vývoji letadel, automobilů, nových materiálů apod. Možná málokoho však napadne, že na počátku např. bílé tabletky vyzvednuté v lékárně stojí velmi náročné superpočítačové simulace, že za řadou důležitých fyzikálních objevů stojí ověřování hypotéz prostřednictvím superpočítačových simulací, nebo že např. mapy zpracoval superpočítač viz Seznam.cz atd.

    Zastávám názor že neuronové sítě a data z nich jsou zatím naprosto zbytečné ...

    Ze záporných hodnocení si tady nic nedělejte, také je tady miluji, protože vím že nejen tady na Lupa.cz nemají žádnou informační hodnotu a měly by být raději zrušeny nebo třeba nahrazeny něčím praktičtějším ;)