Hlavní navigace

Názor k článku VKV – velmi krátké vitríny od Josef Grosser - zrovna ten popsaný problém jsem řešil - moje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2008 14:40

  Josef Grosser
  zrovna ten popsaný problém jsem řešil - moje 55 cm CRT při vysílání 16:9 obrazu v 4:3 (tzn. s grandiozními pruhy nahoře i dole)mi začala tajit, kdo je kdo, či kde se zrovna nachází puk. Rozumná velikost nové televize 16:9 (tj. taková, abych si nevymknul krk při letícím šípu)bohužel o 5 cm přesáhla možnosti sektorového nábytku. Nicméně - když se nedá zkrátit televize, je třeba rozšířit nábytek. Truhlář se skoro trefil s povrchem nových desek, které jsem smontoval a vložil do původní stěny, to vše za 2000 Kč. Takže doporučení pro vás: nehledejte televizi podle nábytku - hledejte truhláře. Až jsem se divil, jak je to vlastně jednoduchá úprava.
  k 16:9 - myslel jsem, že obraz, původně 4:3, se u ČT24 rozšíří, tj. doplní se místo svislých pruhů. Místo toho k těm svislým pruhům přidá ještě vodorovné - takže mě okradl o řádky, a zvětšený obraz je pak nekvalitní. Myslel jsem, že to ničí kabelová televize, ale ze satelitu to ukazuje stejně. Jde tedy o vysílání 16:9, nebo 16:9 formát ve vysílání 4:3, nebo tomu nerozumím(což je tedy klidně možné)?
  K DVB -C: Koupil jsem sony w4000, za 28 tisíc, a vlastně zajíce v pytli. Ani prodavači (vybíral jsem televizi celý měsíc), ani můj kabelový operátor (ten by to měl vědět!), ale ani stránky výrobce či návod mi nedokázali osvětlit, jestli mi to někdy k něčemu bude. Stejně tak PAP a PIP - výrobce je k osvětlení těchto funkcí skoupý - je to vše jen "tušení stínů a souvislostí". (Nehledě tedy na další nastavení, ze kterých se vymotávám pokusy a omyly, s návodem dávno zahozeným.)
  Plazma nebo LCD - mnoho stránek o souboji, našel jsem i popis projektu, kde to určovali podle subjektivních pocitů lidí (o o to jde především). Vycházela z toho statisticky lépe plazma, i mně se obraz plasmy líbí trochu víc. Přesto mám LCD - zejména kvůli minimálnímu odrazu světla z okolí. Spotřebu vem čert - jednak ani to není jednoznačné. A případný rozdíl 50 W dělá: 50 W x 10 h denně x 30 dní x 5Kč/kWh=75Kč/měsíc - a to jsem každé z těch čísel nadnesl.