Hlavní navigace

Názor k článku Vláda má Strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 na pořadu pondělního jednání od Pamětník - Trh sice je chytřejší, ale vždy jen z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 8. 7. 2016 11:36

    Pamětník

    Trh sice je chytřejší, ale vždy jen z pohledu zisku provozovatele a ne zákazníka = TV diváka. A, protože poměr hlav provozovatelů a diváků je určující pro poměr počtu voličů, každá vláda si dává moc velký pozor na to, aby si většinového voliče nerozzlobila a proto si určitá rozhodovací práva ponechává. Podobně éter je majetek státu a není možné jeho využití ponechat jen na výši zisku těch, kteří ho pro své podnikání využívají. To platí asi ve většině civilizovaných států a nechtějme být rukojmími žádného podnikatele a jeho zákonů trhu.

    Je sice pravdou, že ceny mobilů se blíží cenám televizorů, ale opět zde platí možnost výběru a využití nadstandardních služeb. Pro základní telefonování jsou v obchodech mobily už za pár stovek, ale v této cenové hladině žádný televizor není. Přitom cena televizoru nedokáže ovlivnit skladbu programů, které nám tuzemské stanice nabízí. Proto srovnávat, podle mne, zbytečně častou inovaci mobilů s možnou nefunkčností televizorů při přechodu na nové normy a platformy, opět není správné.