Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vladimír Klein (Moneta Money Bank): Do cloudu chceme přesunout polovinu našich aplikací od fd - Bonusem ten "lidr" zamestnava Indy, kteri pracuji za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 9. 2018 8:41

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Bonusem ten "lidr" zamestnava Indy, kteri pracuji za 5 dolaru na den, a presne tomu odpovida i kvalita jejich prace. Onehda jsem na to tema vedl rozhovor s clovekem z ... Oracle (mohl bych je zovati lidrem v oblasti databazi). A potrvdil, ze sice odvadeji praci pro kocku, vse 10x predelavaji ale i tak to vyjde levne.

 • 10. 9. 2018 18:22

  stoklasa (neregistrovaný) ---.97.broadband.iol.cz

  "Je ovšem velice naivní myslet si, že vám malý tým vlastních „systémáků“ tady v Česku někde v suterénu dodá větší bezpečnost než například velké datové centrum ve Frankfurtu, které provozuje světový lídr."

  tak takový nesmysl muže napsat jen ten, kdo o bezpečnosti nic neví, nebo nevěří svým lidem. Zkuste si odpovědět na pár otázek , typu
  - co se vyplatí hackerovi více? zaměřit se na poskytovatele cloudu, kde prolomením získá přístup k datům mnoha firem, v tomto případě bank, nebo prolamovat ochranu samostatně u každé banky zvlášť?
  - co je jednodušíí chránit? vlastní datové centrum ke kteremu je přístup zevnitř infrastruktury nebo data v cloudu ke kterým je přístup odkudkoliv z internetu?
  - atd.

  vše má svá pro a proti. na závěr snad jedna otázka pro pana dotazovaného. zcela hypotetická. kdybyste je měl, uložil byste své "citlivé" fotografie někam na cloud, nebo byste si je raději držel na svém lokálním mediu, řádně zabezpečené a ideálně ofline někde mimo dosah internetu? vždyt pronajem 1GB na cloudu vas přijde levněji než si na to koupit vlastní HD či flash disk. nechováte se k firemním datům s menší odpovědností za bezpečnost než ke svým vlastním datům.