Hlavní navigace

Názor k článku Vnitro a finance chtějí postavit státní cloud, vyjít má až na 13 miliard od Filip Jirsák - Ano, domácí barevné inkoustové tiskárny jsou zachyceny už...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 4. 2016 12:13

  Filip Jirsák

  Ano, domácí barevné inkoustové tiskárny jsou zachyceny už na freskách v egyptských pyramidách. A Rosettská deska je chemicky bělený papír s laserovým tiskem, že.

  Jediné, co umí laik validovat, je to, zda na papíře podpis je nebo není. Na jakoukoli podrobnější validaci potřebujete experty, a ti vám stejně řeknou jen nějakou pravděpodobnost.

  Stáří jedniček a nul se určuje stejně, jako stáří atomů tvořících podpis. Tedy nijak, protože ani jedno se k validaci podpisu nepoužívá.

  Zajímalo by mne taky, jak chcete udělat v případě papíru spolehlivou validaci podepisující osoby. To se dříve rozpoznávalo podle tvaru samotného podpisu, a také podle stop dynamiky podpisu, náklonu pera apod. Dneska ale to pero můžete dát do plotru, který jím bude po papíru táhnout přesně stejně, jako by to udělal člověk. Jak z výsledného podpisu poznáte, že to pero v ruce nedržela lidská ruka ale robotická?