Hlavní navigace

Názor k článku "Volili jste nás? Jste idioti." Anonymous napadli a změnili web brněnské KSČM od Flasi - Když někomu úmyslně způsobíte škodu, tak vám soud...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2012 23:12

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Když někomu úmyslně způsobíte škodu, tak vám soud nařídí 2 věci:
  -uhradit škodu
  -trest.
  Jistě chápete, že samotné uhrazení škody nestačí, že tam musí být trest, protože jinak by z toho zločinec vyšel dost lacino.

  A milý Smetana sice uhradil způsobenou škodu, ale nevykonal trest. A tak byl jeho trest změněn na vězení. Podotýkám, že zcela automaticky, že to byla jediná možnost podle zákona, nikoliv vůle a názor nějakého soudce.

  Možná byla Smetanova soudkyně podjatá, možná byla. Ale tak měl Smetana podat námitku pro podjatost. A to on neudělal.
  Možná i těch 100 hodin veřejně prospěšných prací bylo příliš přísným trestem. Tak se měl Smetana odvolat. Ale to on neudělal.
  On se prostě rozhodl zcela ignorovat náš soudní systém. On byl odsouzen nespravedlivě, tak nebude dělat nic. Nebude používat standardní právní prostředky na svou obranu, nebude se odvolávat. Trest bude ignorovat a nechá si ho změnit na vězení a do něj nenastoupí. A hlavně se bude tvářit hrozně ublíženě v médiích.
  Já jsem ten poslední, kdo by považoval naše soudnictví za dokonalé, ale krucinál tady máme nějaká pravidla jak soudy fungují a když on se rozhodne, že on jakožto nevinný nemusí dělat nic, tak to se holt nesmí divit.

  Kdyby se každý, kdo se cití, že je v právu, nepodřídil rozhodnutí soudu (a nepokoušel se ani o odvolání), tak bysme tady měli pěkný kocourkov. Rozhodně větší, než teď máme se současným stavem soudců a politiky.