Hlavní navigace

Názor k článku Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk od LK - Takže opakuji, je mi prd platný validní web,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2003 12:18

  LK (neregistrovaný)
  Takže opakuji, je mi prd platný validní web, který mi nevytváří zisk.
  Nezlobte se, ale na neziskovost webu nemá vůbec žádný vliv jeho validita (přičemž si dovoluji tvrdit, že na ziskovost již nevalidita vli má). Protože takový pohled nutně podsouvá myšlenku, že ta neziskovost je díky validitě. Spíš by se mělo uvažovat v rovině "ač validní, přesto neziskový".

  A jestli můj web splňuje nějaké standarty je mu šumafuk. Opět implicitně počítáte s tím, že zákazník se v oblasti, ve které podnikáte, vyzná. Tuto Vaší argumentaci dovedu ad absurdum: pan autoopravář si libuje, jak je levnější než konkurence, protože zákazníkům při výměně klínových řemenů montuje místo nového řemene použité dámské punčocháče s tím, že to auto taky většinou jede a zákazníkovi je šumák, jesli jeho "klínový řemen" splňuje normu ČSN tu a tu.

  Vy přece nemůžete po zákazníkovi chtít, aby věděl, jaké technické požadavky má jeho web splňovat. Od toho jste tu Vy. Když si nechám v servisu opravit televizi, taky očekávám, že oni jako odborníci vědí, která součástka kam patří a jaká se dá kterou nahradit a ne že jim sám při zadávání zakázky řeknu "nebude-li tranzistor DP456 dostupný a bude-li vadný, můžete vyměnit za tranzistor ZN4562 nebo SK4469".

  Dále pak validita automaticky neznamená, že se web zobrazí všem korektně (jsou zde další faktory - Css, atd.).
  Automaticky samozřejmě nikoliv, ale ze všech možností je nejpravděpodobnější, že při použití této se web zobrazí korektně maximálnímu počtu prohlížečů.

  Opakuji, že já jsem pro validní web, ale článek je o tom, zda-li je na prvním místě zisk. Ano, je!!!
  Samozřejmě, ale o tom nemusel být článek, to snad dá rozum a tohle vám řeknou na první přednášce ekonomie. Problém je ten, že p. Němec (mně přijde, že z komplexů) má neustále potřebu dokazovat, že jeho nevalidní web mu vydělává hrozně moc peněz, takže to takhle musí fungovat všem. Já s Vámi hodně souhlasím, ale tvrdím, že motat do sebe ziskovost a validitu webu je pitomost. Stejně tak můžu napsat článek, že si můžu nechat své firemní stránky prověřit jazykovým korektorem a mít je tedy po gramatické stránce naprosto korektní a přesto mi nemusí vydělávat. To je přeci úplně jasné. Ale stavět proti sobě formou "je lepší mít jazykově zprzněné vydělávající stránky než jazykově korektní nevydělávající stránky" je naprosto demagogické. Teď, jak to píšu, tak mně napadlo, že by nám p. Němec mohl napsat článek, že je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný :-)