Hlavní navigace

Názor k článku Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk od LK - Já bych si zde dovolil malou generalizaci (alespoň...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 7. 2003 10:42

    LK (neregistrovaný)
    Já bych si zde dovolil malou generalizaci (alespoň soudě dle svého okolí): nemainstreamové prohlížeče (jako Mozilla apod.) používají převážně lidé, co se v počítačích vyznají (a tudíž mají docela zajímavé příjmy). Může se argumentovat dlaždičem Jardou, který je momentálně na podpoře, ale moje zkušenost je taková, že je docela dobrá úměra uživatel Mozilly->člověk znalý počítačů->člověk s dobrým pracovním místem->dobrý příjem. Stejně jako před několika lety měl podobný profil ten, kdo měl přístup k Internetu (kromě studentů využívajících školní sítě, samozřejmě).
    Tím jsem se dostal k tomu, co chci vyjádřit - nevalidní (ne nutně hned s jedinou chybkou oproti W3C) web ani neuvidím, tudíž takový provozovatel webu docílí toho, že já ani nemám šanci zjitit, jestli má dostatečný sortiment a dobré ceny, protože jdu hned "o dům dál", přesně jak píšete. A vezmu-li jako berný údaj podíl alternativních prohlížečů 5%, tak přichází o 5% docela solvetních potencionálních zákazníků (což nevylučuje, že jeho nejlepší zákazník může být prachatý manažer dávájící mezi web a modré E rovnítko). Takže na závěr rovni: "zákazník, kterému nebyl umožněn nákup = žádný zisk".