Hlavní navigace

Názor k článku Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk od Marek Prokop - Vaše body A až D znějí rozumně a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 7. 2003 0:52

  Marek Prokop (neregistrovaný)

  Vaše body A až D znějí rozumně a až na drobné výhrady s nimi v zásadě souhlasím. IMHO jste však zcela "ujel" s tvrzením, že "nemá však smysl vyvíjet pro ty, co web procházejí třeba v Lyxu, resp. takový vývoj není rentabilní - proděláváte už ve chvíli, kdy ho realizujete." Argumentů, které tento názor zpochybňují, je hned několik:

  1. O rentabilitě "vývoje" stránek pro Lynx nemá smysl hovořit, protože uzpůsobení pro tento prohlížeč nestojí ani ň. Samozřejmě to platí za předpokladu, že web tvoří erudovaný kodér. Pokud ho tvoří neschopný amatér, proděláte z mnoha důvodů pravděpodobně mnohem víc, než kolik na jeho práci ušetříte.

  2. Je bláhové se domnívat, že Lynx a jiné textové prohlížeče s minimální funkčností používají jen podivné existence, které si na Webu nikdy nic nekoupí. Osobně znám několik (asi 5) lidí, kteří tyto prohlížeče používají dost často a na Webu utrácejí nemalé částky. Jeden z nich je dokonce vysoce postavený diplomat.

  3. Nejde-li web dobře procházet Lynxem, je pravděpodobně nepřístupný i pro roboty vyhledavačů. Pak ovšem přicházíte opravdu o hodně peněz, protože to u mnoha webů znamená prakticky nenahraditelnou ztrátu až 70% potenciální návšěvnosti.

  Víc viz můj starší, avšak dosud platný článek Chudým vstup zakázán (Interval.cz, 10.1.2002).