Hlavní navigace

Názor k článku Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk od Michal Kubeček - Pokud jste nucen vyvíjet rychle, je to nejefektivnější...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 7. 2003 10:56

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  Pokud jste nucen vyvíjet rychle, je to nejefektivnější cesta, vhledem k tomu, že MSIE používá přes 90% uživatelů Webu. Zkuste zd;vodnit, proč by se měla většina přizpůsobovat menšině?

  Tak ještě jednou, třeba už si to konečně přečtete: napíšete-li stránky v souladu se specifikacemi (X)HTML a CSS a vyhnete-li se těm prvkům, o kterých je notoricky známo, že nejsou (především v MSIE) podporovány, případně, že jsou (především v MSIE) interpretovány chybně, bude vám to fungovat. Nemusíte psát stránku pro konkrétní prohlížeč a pak dlouze zkoušet, zda funguje i v dalších. Právě k tomu slouží standardy, ne k buzerování autorů. Prostě tu stránku napíšete v určitém jazyce, ne pro určitý prohlížeč. Chápu, že pro spoustu lidí je to obrovský myšlenkový zlom a není jednoduché si zvyknout, že se to dá dělat i jinak než metodou pokus-omyl, ale je to tak.

  už dnes se nedostanete zhruba na 40% placeného obsahu webu a přibližně stejné procento stránek vyžaduje nějaké rozšíření:

  Tak to ani omylem. Kdybyste v obou případech napsal deset procent, asi bych se hádal, že to je méně. Takhle to nemůžu brát vůbec vážně. Ve druhém případě ovšem kladu důraz na slovo vyžaduje - kdybyste místo něj napsal využívá, asi byste měl pravdu, ale to není důležité. Právě rozdíl mezi využívá a vyžaduje je to, o čem tu celou dobu mluvím.