Hlavní navigace

Názor k článku Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk od Marek Prokop - Analogie s restaurací je sice svůdná, leč veskrze...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 7. 2003 15:12

    Marek Prokop (neregistrovaný)
    Analogie s restaurací je sice svůdná, leč veskrze falešná. Zapomínáte totiž na to, že restaurace má omezenou kapacitu a návštěvníci v ní přicházejí do kontaktu. Pokud tedy do prvotřídní restaurace vpustíte člověka, který je sice možná bohatý, ale právě se vrací upocený a špinavý z vysokohorského výletu, ve stejnou dobu přijdete o řadu neméně bohatých gentlemanů ve smokingu. Webovou stránku si naproti tomu může prohlížet dáma ve večerní toaletě společně s jednorukým a slepým bezdomovcem, aniž by o sobě věděli.

    Co se týče vyhledavačů, nic o standardnosti a W3C jsem nepsal, takže mi není jasné, proti komu/čemu jsou vaše argumenty namířeny. I tak to jsou ale argumenty trochu divné -- vůbec nechápu, co myslíte hlavičkami stránek a co znamená mít je v pořádku. Obávám se, že vám optimalizace pro vyhledavače mnoho neříká.

    Mimochodem, to, že Google indexuje DOC, PDF, apod. je sice užitečné, ale že by to mělo nějaký reálný efekt pro komerční weby, o kterých je tato diskuse, to si neumím moc představit.