Hlavní navigace

Názor k článku Výročí: 6. srpna 1991 byl zpřístupněn první web na světě od Karel - Pamatujete si to z části dobře. V té...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 8. 2016 14:21

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Pamatujete si to z části dobře. V té době byl internet spíše "inter net". Třebas právě těch BBS bylo "opravdu na internetu" jen pár. Většina byla na "jiných netech" (Fidonet?). Z internetu byly dostupné pomocí všelijakých "gateway" atd. Těch "paralelních sítí" prostě byla hromada. Pamatujete, že v počítačové učebně FTP ani nefungovalo? Člověk se musel přihlásit na server katedry. Tam použít FTP a stáhnout si soubory do adresáře na tom serveru. Pak zpátky do DOSu nebo NetWare a po IPX/SPX či co to bylo si namapovat vlastní adresář, stáhnout do počítače a uložit na disketu.

    V polovině devadesátých let se stala revoluce ta, že se IPv4 začalo prosazovat i na "poslední míli". Novell NetWare, ATM apod. začaly rychle umírat. Pamatujete, že třebas první Windows 95 ještě neměly TCP/IP stack? Musel se doinstalovat samostatně (winsock?)

    Dnes už jsou lidé zvyklí, že se z počítače dostanou na internet na jakýkoliv jiný počítač. Jenže před 25 lety tady ve skutečnosti byla řada "paralelních a z počátku nesouvisejících sítí", které se teprve propojovaly.