Hlavní navigace

Názor k článku Vývojáři: S opensource Swiftem Apple překračuje hranice uživatelů i vývojářů od h4x0r - To jsem si myslel taky do té doby,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2015 10:17

  h4x0r

  To jsem si myslel taky do té doby, než jsem se viděl se svým známým (američanem). On tu asistentku skutečně aktivně používá a na kde co, na navigaci, vytvoření událostí do kalendáře, připomínek apod.
  To jsem si uvědomil, že pokud asistenka člověku skutečně dobře rozumí, tak je to geniální nástroj. Jednak jde používat ve specifických situacích jako to řízení apod. a hlavně není třeba pamatovat si, kde je potřeba kliknout a co kde vyplnit, ale přirozeným lidským hlasem jí řeknete, co má udělat a ona to udělá.
  My v ČR to moc docenit nedovedeme. Jednak málokdo mluví anglicky tak, aby mu asistentky dobře rozuměly (což je IMHO základ, málo kdo má tu chuť třikrát něco opakovat, to pak ztrácí i tu výhodu úspory času), druhak možnosti využití jsou v ČR výrazně menší (např. Siri neumí hledat zdejší zájmové body a navigovat na ně apod.).

  A že je to nepohodlné a nepřirozené? Naopak, přirozené je to velmi. S ostatními lidmi komunikujete svým jazykem, nikoliv tlačítky či dotyky. A pohodlné to je zejména kvůli tomu, že pro řadu úkolů nemusíte telefon odemykat, spouštět aplikaci a v ní nic hledat a mačkat, ale prostě jen řeknete "hey, siri, show me japanese restaurants in Miami downtown" a v USA to máte jak na dlani. Srovnejte s klasickým postupem: odemčením telefonu, spuštěním aplikace mapy, napsáním "Miami", klikem na hledat, potom "Hledat v okolí" a napsat "japanese restaurant" a opět hledat.

  Opakuji, aby tohle člověk dobře pochopil, měl by vidět někoho, kdo hlasovou asistentku skutečně a efektivně používá.