Hlavní navigace

Názor k článku Vývojáři: S opensource Swiftem Apple překračuje hranice uživatelů i vývojářů od h4x0r - "Mluvím běžně s lidmi, občas i se svým...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2015 13:22

  h4x0r

  "Mluvím běžně s lidmi, občas i se svým psem, ale s elektronickou škatulkou?"

  Jsem přesvědčen, že hlavní důvod, proč se většina věcí ovládá vesměs mechanicky (tlačítka, páčky, šoupátka a samozřejmě jejich ekvivalenty na obrazovkách), je ten, že hlasové ovládání není příliš spolehlivé. V situaci, kdy začne být (a pro určité jazyky již je), se začne rozšiřovat čím dál, tím víc.
  Mimochodem, možná to někde funguje i u nás, ale např. v USA se mi stalo, že jsem volal na plechovou hubu a namísto "chcete-li účet, stiskněte jedničku, chcete-li úvěr, stiskněte dvojku apod." jsem přirozeným hlasem řekl, co potřebuju, *automat* to zpracoval a správně mě přepojil.

  Ad svoboda volby - nikdo ji nikomu nebere. Vy jste vyjádřil údiv nad tím, jak jsou tito asistenti populární a že se budou málo využívat a jak jsou nepřirození, tak jsem oponoval vlastní zkušeností, že minimálně v některém prostředí mohou být velice užiteční, není to jen "fíčura do seznamu", jak jste se snažil naznačit a naopak komunikace s nimi je velice přirozená. Mluvíme na ně a oni mluví na nás.