Hlavní navigace

Názor k článku Vývojáři: S opensource Swiftem Apple překračuje hranice uživatelů i vývojářů od klapaciuss - Zopakuji můj první příspěvek: "Osobně mě fascinuje zaujatost velkých...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2015 16:04

  klapaciuss (neregistrovaný) ---.net.angelnet.cz

  Zopakuji můj první příspěvek:

  "Osobně mě fascinuje zaujatost velkých firem hlasovým ovládáním (Siri, Cortana). Ano, působí to atraktivně, přiláká to pozornost BFU, každý si to bude chtít vyzkoušet a bude nadšen. Ale v širším měřítku to bude systematicky využívat málokdo. Najde to uplatnění ve specifických situacích (například při řízení v autě), ale při běžné situaci většinový uživatel nebude mluvit se svým mobilem, notebookem ani TV. Je to totiž nepohodlné a nepřirozené."

  Nic z toho co píšete se netýká toho, co ve svém příspěvku píšu. Tedy, že mluvit se strojem je nepřirozené a proto to lidi budou používat zřídka. Minimálně v našem prostoru.

  To, že je to technicky skvěle zvládnuté nepochybuji a klidně vám i přiznám, že konkrétně Siri jsem nezkoušel. Ale na Androidu můžete vyhledávat hlasem a ČESKY již déle než rok. Funguje to dobře, ale platí výše uvedené. Mluvit se strojem na veřejnosti je nepřirozené a proto to málokdo bude v Evropě využívat. A to bez ohledu na to, jak je to podle vás v případě Siri technicky dokonalé, což nezpochybňuji.