Hlavní navigace

Názor k článku Vývojáři: S opensource Swiftem Apple překračuje hranice uživatelů i vývojářů od h4x0r - Smíchal jste dohromady tři věci. První je "extrémně pomalé"...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 6. 2015 10:39

  h4x0r

  Smíchal jste dohromady tři věci.

  První je "extrémně pomalé" ovládání. Zcela nepochybně existuje řada situací, kdy ano. Aspoň já tedy rychleji klikám než mluvím :-). Nicméně zcela nepochybně existuje i řada jiných situací, kdy to hlasové ovládání bude rychlejší. Ať už v situaci, kdy nemůžu ruce použít (a než bych si je uvolnil, budu mít příkaz dávno vyřčen) nebo v situaci, kdy je úkol komplexnější a vyžadoval by vícero manuálních kroků. Jsem přesvědčen, že můj příklad s japonskými restauracemi v Miami je vhodným představitelem této kategorie.

  Druhá věc, kterou umiňujete, je neschopnost hlasem zadat komplexnější zadání. Zde si nejsem zcela jist, že jste nestranný. Jakým způsobem zadáte hledání "scifi mladší deseti let, aby v něm hrál herec XXX" klasicky? Nevím, jaké nástroje máte k dispozici, ale pokud máte sbírku filmů čítající stovky položek (tzn. skutečně potřebujete hledat, nevíte, jak se jmenuje), tak se obávám, že s podobným dotazem, byť zadaným klávesnicí a ne hlasem, budete mít problém. Samozřejmě se nyní nebavíme o češtině, ale v angličtině jsou už nyní zadávat poměrně složité obraty a jsem přesvědčen, že do budoucna se to zhoršovat nebude, ba naopak.

  Třetí věc, neschopnost splnit neurčité zadání. Možná je to varianta na první bod - pokud jste takové zadání schopen "naklikat", pak musí existovat způsob, jak podobné zadání formulovat hlasem a pak už je jen na asistentce, aby takové formulace rozpoznala a zpracovala.