Hlavní navigace

Názor k článku Wedos nemá dobrý den, po odpoledním výpadku čelil DDoS útoku od Zdeněk Polách - Stando, oni nechtějí koupit DDoS detektor, ale řešení,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2014 11:50

    Zdeněk Polách

    Stando, oni nechtějí koupit DDoS detektor, ale řešení, které je odfiltruje od podobně masivních syn-flood utoků, jaké na ně jsou vedeny v posledních dnech. Infrastrukturu mají IMHO dostatečně naddimenzovanou, tyhle DDoS by ucpaly cokoliv. Jestli víte, jak DDoS funguje, tak ten může ucpat kteroukoliv trasu po světě od místa, odkud je veden až po cíl, na který je veden. Tzn. ačkoliv žádná z tranzitních tras, které mají ČDT a Kaora, nebyly saturovány, dílčí úseky na cestě ucpány být mohly (tj. např. peering mezi sítí X v USA a sítí Y v Německu, kudy byla část útoku směrována). Jen pro Vaše info, řešení, o kterém se jedná, mají v České republice pouze některé banky a z operátorů Telefonica a GTS, nikdo jiný. A to proto, že prostě stojí řádově statisíce korun měsíčně, což hostingy za pár korun nezaplatí.
    Jinak to, že na ně byl DDoS klidně potvrdím i bez DDoS detektoru (BTW: co to je za nesmyslný název? DDoS poznáte na síťových prvcích). Zdeněk Polách, Kaora s.r.o.