Hlavní navigace

Názor k článku Wi-Fi ve veřejném prostoru? Nesmysl, který milují politici a hackeři od dino - A kolik se platilo za mobilní data před...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 8. 2018 0:09

    dino

    A kolik se platilo za mobilní data před pár lety? Mám pátým rokem plně mobilních (datová SIM ve smartphonu) 30 GB za 500 Kč, tehdy šlo o padesátiprocentní slevu nově zaváděného tarifu, který byl prý pro nezájem zrušen. Když mi poprvé vypršela dvouletá smlouva, měl jsem týden bobky, zda mi ji prodlouží, telefonoval jsem si se třemi odděleními, než mi to dali, podruhé před pár měsíci už to šlo naštěstí automaticky.

    Ale budiž, počítejme s plnou cenou tarifu, tedy 30 GB za 1000 Kč (při dvouletém úvazku). Kdo mi to dnes nabídne? Veřejně, samo o sobě, bez nutnosti čehokoliv dalšího? Ony dvouleté úvazky se ve své době (a pro jiné tarify) často líčily jako největší zlo, ale přiznávám, že zrovna v tomto případě jsem naopak rád, že mám dva roky klid, než budu muset potenciálně řešit peklo současných tarifů. A za těch 500 Kč bych se s chutí upsal třeba na deset let, nemám pocit, že by trh směřoval k bodu, kdy bych na tom prodělal.