Hlavní navigace

Názor k článku Wi-Fi ve veřejném prostoru? Nesmysl, který milují politici a hackeři od Martin - Autor článku má pramalé znalosti o wi-fi technologiích....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 8. 2018 9:45

  Martin (neregistrovaný) 89.24.51.---

  Autor článku má pramalé znalosti o wi-fi technologiích. Asi měl psát více o těch kolech :-)

  Pan DD bych nejdále v Chorvatsku. Protože tam je evropský datový roaming LTE. Pokud by třeba vyjel do Bosny a Hercegoviny, Švýcarska nebo nedej Bůh do Ameriky, zjistil by, že veřejná wi-fi je zcela zásadní pro komunikaci. Bez ní by se turisté nedoplatili za drahé LTE tarify. Například Praha má na 6mil. návštěvníků ročně ze zemí mimo EU a kdyby v pražských hotelích, hospůdkách a náměstích nebyly veřejné wi-fi pak by se nedoplatili. BTW : Já zaznamenal v Praze a Varech nějaký počin Czech wi-fi pass. Je to jakási turistická wi-fi, která podle routování propojuje ISP mezi sebou. Nějaký primitivní wi-fi roaming. A je to zadarmo. Což mi přijde zajímavý počin. Je taková služba na obtíž?
  Dalším nesmyslem je, že wi-fi jsou nebezpečné. Světový objem výbory wi-fi hardware neustále roste. I ti největší světový hráči jako Microsoft nebo Google, BMW apod. uvažují ve svých plánech na budoucnost s wi-fi jako technologií budoucnosti. Chtít po autorovi článku, aby si přečetl třeba jak rychlé a výkonné budou další standardy wi-fi by bylo asi nespravedlivým snem. Nikdy z těchto firem nejsou blázni, aby dělali něco nebezpečného. Nebezpečnou dělají wi-fi její provozovatelé, když ji nezabezpečí.
  Něco jiného jsou nezabezpečené wi-fi, wi-fi bez hesla apod. Ty asi autor myslel a asi je rád využívá. Ano, tyto wi-fi mohou být nebezpečné a jsou nebezpečné. Proto výrobci vymysleli něco, čemu se říká "heslo" nebo "šifrování" nebo "přihlašovací údaje" k wi-fi. Dnes každý kdo má zdraví rozum na wi-fi bez hesla neleze.
  Naprostý bezpečnostní nesmysl je pak tvrdit, že výstavbou wi-fi v metru se nezvedne bezpečnost. Milý autore článku, nemáte o bezpečnosti ani ponětí a hlásáte bludy! LTE je jedna síť a ta hlavní. Pokud dojde k nějakému útoku bude veden na komunikační centra - tedy LTE operátory. Lidé v metrech i jinde zůstanou bez signálu. Lokální wi-fi zdroje však mohou fungovat a dát lidem informace co mají dělat. Proto se oddělené sítě všude budují. Ale to chce opravdu trochu studia a cestování.
  Co se týče dotací, tak zde se s autorem shodnu - dotace jsou nesmysl. Konkurence je obrovská a nabízet něco zadarmo z našich peněz je nesmysl.

  Wi-fi určitě nepatří na smetiště dějin. Bude tu dlouho, minimálně dokud ji výrobci mobilů a notebooků a nevím čeho budou podporovat. Pro turisty a lidi co mají malé datové tarify je wi-fi klíčová pro komunikaci. Chránit wi-fi heslem je naprostý základ rozumu jak provozu wi-fi, tak i jejich uživatelů. LTE tu bude a budou sítě 5-té generace. A wi-fi přijde s novými standardy. Prostě svět mobilního internetu se bude vyvíjet.