Hlavní navigace

Názor k článku Wi-Fi ve veřejném prostoru? Nesmysl, který milují politici a hackeři od Petr M - "a kolejích Wifi funguje. Ve škole wifi funguje....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 8. 2018 8:34

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  "a kolejích Wifi funguje. Ve škole wifi funguje. To samé v NTKčku. Nejspíš je to o tom, jak to kdo umí udělat a jaké je kdo prase.
  Samozřejmě že h.o.v.a.d.o soused může tu městskou wifi zarušit. Ale to občas dokáže i když mám APčko v obýváku."

  Nejde o to, jestli funguje. Jde o to, že když je na jednom místě víc sítí, tak se ty sítě mezi sebou perou o přenosový médium. S počtem sítí roste riziko kolize (vysílání dvou AP v jeden čas na jednom kanále), kdy se zaruší navzájem. Tohle sice protokol řeší, ale metodou CSMA/CA, takže po neúspěšným vysílání se přenos opakuje (přenos trvá delší dobu vůli opakování a rychlost je množství dat/čas). Rychlost díky tomu klesá exponenciálně s počtem sítí a opravdu není jedno, jestli je na tom kanále pět nebo šest WiFi sítí. No a při velkým zarušení pásma se přepne na robustnější modulaci s menší baudrate... Jasně, na webu v mobilu to nepoznáš, ale pokud se v nové bytovce developer vybodl na LAN k TV a 20+ partají začne streamovat Full HD IPTV po WiFi, tak to poznají docela brutálně.

  "Co přesně chcete jako uživatel tajit? Že jste si četl článek na idnes? Podle mě je to bezpečné přiměřeně. Zejména když si proti tomu člověk položí třeba takové GSM, které se tu dlouho vesele používalo."
  Nastuduj si, jak funguje třeba e-mail a co je to "downgrade attack", než začneš vykřikovat takový chvostoviny.