Hlavní navigace

Názor k článku Windows -- kultura primitivů od Pavel Kočí - toto je moje absolutně poslední reakce, nejsem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2001 16:19

  Pavel Kočí (neregistrovaný)
  toto je moje absolutně poslední reakce, nejsem politik ale technik raději problémy řeším než že o nich mluvím

  Když říkám že jsem IT profesionál nemyslím tím že něčemu obvzláště dobře rozumím, myslím tím že se tím živím.

  Citace z článku kterou uvádíte je právě ta nejhloupější, leda že by pod pojmem "počítačovci bylo myšleno něco jiného než si myslím.

  Lidé pracují především tam kde mají dobře zaplaceno, tam kde o jejich znalosti stojí a chtějí je zaplatit. Jsme celkem normální firma s normálním managemantem. IT je v naší firmě stejně jako v každé jiné "normální firmě" jen prostředkem k dosažení požadovaných cílů (informací apod). Je snad jedno jestli máme Linux nebo Win, je jedno zda PC či Mac, potřebujeme informace o cashflow, stavu zásob, výrobních kapacitách. Jediné co rozhoduje je kvalotá těchto informací.

  Co se týče toho že některý managemant nutí "někoho" užívat nějaký SW produkt - snad si nepředstavujete že ve firmě bude každý uýívat jiný textový editor, jiný web browser apod. Samozřejmě pokud šéf IT rozhodne že se bude na desktopech užívat Windows pak se tam bude užívat Windows. Pokud se někomu líbí Linux ať jej má - ale doma na svém počítači. To platí samozřejmě i obráceně pokud se řekne že se bude užívat Linux není možné aby někdo používal Windows. Pokud se to někomu nelíbí pak opravdu nezbývá než odejít - ale takhle to přece nechodí že ne?

  Prostě je nějaká firemní strategie, firemní kultura - firma má jednotný grafický styl, jednotnou firemní kulturu. Pokud se kuřákům v nekuřácké firmě nelíbí pak má opravdu smůlu.

  Stějně pokud dostane více zaplaceno za práci v prostředí Windows budete na něm pracovat. Pokud mi odpovíte že ne tak lžete a nebo si mladé ucho na škole nebo po škole které nemusí živit rodinu.