Hlavní navigace

Názor k článku WorldDMB sleduje trendy rozvoje digitálního rozhlasu ve světě, u nás se průzkum zatím neprováděl od Pamětník - Chápu ty, kteří žijí prostřednictvím netu. Jiné to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 3. 2015 13:11

  Pamětník

  Chápu ty, kteří žijí prostřednictvím netu. Jiné to už asi nebude a časem se na nějakou síť budou muset připojit všichni. :-(

  Připadá mi ale poněkud podivné, když někdo považuje třeba příjem rádia po netu za levný, ne-li zcela zdarma. Nebo snad má petan97 připojení k netu zdarma? Také si asi pořídil počítač za 300.-Kč?

  Podobně by zněl argument, že se přestanou prodávat televizory, protože TV program je možné sledovat na mobilu, tak proč utrácet za zbytečně drahou hračku, když program je na obou technologiích stejný a smart mobil už má každý.

  Je ale nutno si uvědomit, že všeobecně je přechod na digitální technologie politické rozhodnutí. Přechod z ATV na DVB stál všechny složky mnoho miliard korun a přesto takové rozhodnutí padlo a "nějak" to dopadlo. Politikům mocně pomáhá lobing operátorů a je jen otázkou času, kdy bude přechod na DAB nutný už jen proto, aby bylo co prodávat a daly se získat další peníze z posluchačů rozhlasu.

  Proto považuji diskuze na téma, zda DAB ano, či ne, za nedůležité, on to za nás rozhodne někdo jiný a jednou k tomu stejně dojde.