Hlavní navigace

Názor k článku Z nuly na vrchol a pak ke dnu. Příběh Bitmainu, největšího výrobce hardwaru na těžbu kryptoměn od Jaromír Adámek - Těžil jsi někdy? Tvé názory jsou scestné. Mě...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2019 15:17

    Jaromír Adámek

    Těžil jsi někdy? Tvé názory jsou scestné. Mě vždy pobaví, jak někdo teoretizuje. Prý spolky :), to slyším prvně, mě fakt pobavilo. Jako bys popisoval jak se dělá guláš a přitom ho nikdy ani neviděl.

    Bitcoin a jakoukoliv virtuální měnu, která se rozjela, je možné těžit prakticky čistě přes pooly, protože solo mining má pravděpodbnost jako loterie a to doslova. Navíc na Bitcoin potřebuješ ASICy, kde jedna mašina stojí 50-80 000 Kč a fakt pak nebudeš těžit solo s pravděpodobností jedna ku několika milionům, protože potřebuješ stabilní cash flow... Pokud jich samozřejmě nemáš třeba 1000, pak si můžeš buť těžit solo a nebo udělat vlastní pool (jsou typicky opensource) kde se ti přidají i ostatní těžaři.

    Solo mining je možný jen u nových měn tzv "hovínko"coinů (sh.t.coins), které mají stáří pár týdnů až měsíců, tam máš šanci natěžit něco sám (samozřejmě s pořádným vybavením za desítky tisíc). Jakmile se ale proslaví a vrhnou se na ně těžaři je zase bláznovství je těžit solo.