Hlavní navigace

Názor k článku Za 87 dní vypne Praha analogovou televizi ze Žižkova. Co se stane? od anonym - mám dojem, že si pletete DVB-S s DVB-T....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2009 11:35

    bez přezdívky
    mám dojem, že si pletete DVB-S s DVB-T. Mít v Praze 3 zrnící programy v analogu, nebo 11 nezrnících programů v DVB-T, to je rozdíl, za který si všichni, co znám, tu tisícovku za set top box rádi připlatí. Dávat 5-8tis. za satelitní komplet+montáž+platba za služby (dekódovací karta), to už se jen tak někomu nechce. Ale kdo ty peníze má, tomu satelit nebo kabel (pokud je kabel v domě a arogantní technik z UPC, kam se nedá ani dovolat, vůbec někdy přijde TV zapojit) primárně doporučuji. Minimálně si ušetří experimenty s anténou, STA je skoro všude nevyhovující.
    Mně chodí doma DVB-T naprosto spolehlivě, žádné výpadky, ani kostičky, přitom mám jeden z laciných horších STB nejnižší třídy (tento model už není na trhu) a jednoduchou čtvercovou anténu (malá matrace). V DVB-T je vše o anténě, tam, kde je zvolena špatná anténa, tam můžete nadávat na co chcete. Komu příjem DVB-T nejde, doporučuji zavolat anténního technika (na to většina lidí není zvyklá, volat odborníka), obvykle bývá konkrétní problém během pár minut na místě vyřešen.