Hlavní navigace

Názor k článku Za zánik Rádia Česko, Leonarda a ČRo 6 si může sám rozhlas, brání se vysílací rada od anonym - RRTV nese jasnou odpovědnost za to, že umožnila...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 2. 2013 14:23

  bez přezdívky

  RRTV nese jasnou odpovědnost za to, že umožnila převod licence BBC na Lagardere. Je jedno, jakými právními termíny se budou ohánět, ale jak je v článku řečeno, vysílání BBC v ČR byla tak trochu politická úlitba daná tehdejší dobou. Díky tomu se frekvence, které by jinak využil ČRo nebo jiná rádia, přidělila servisní společnosti BBC a bylo počítáno, že je BBC bude využívat.

  Jestliže BBC už tyto frekvence využívat nechce, měla servisní společnost tyto frekvence vrátit a mělo být vyhlášeno licenční řízení. Tam by sice ČRo měl stále "morální" právo na ty frekvence, ale měly by se zajímavým programem šanci i jiné subjekty - rozhlas by o ně musel bojovat. Ovšem pokud by pak frekvence získal kdokoliv jiný se zajímavějším programem, bylo by to čisté.

  Takto je to neskutečný podraz na české posluchače a i na Český rozhlas. Rozhlas neměl možnost obhájit, že jeho projekt na ty frekvence patří více než jiné projekty. A posluchači neměli šanci, že se v éteru objeví něco zajímavého a přínosného. Tím spíš, že frekvence získala společnost, která už teď kontroluje dost celkou část českého éteru a nic zajímavého do něj nepřineslo. Teď se jí jen dá další kmitočtová sada k utužení zdejšího neskutečně zakonzervovaného stavu éteru.

  Je naprosto jasné, že během pár let se na těch frekvencích objeví další z kolovrátkových a unuděných programů co Lagardere produkuje. Chvíli se tam budou cpát nějaké vstupy, které se zkompilují ze zpráv Frekvence 1 tak, aby se dodržely licenční podmínky. A po nějaké době RRTV Lagardere schválí změnu podmínek, jako to udělala v mnoha dalších případech. A zatuchlost českých rádií bude pokračovat bez šance na změnu.