Hlavní navigace

Názor k článku Za zboží se má platit. Jsou ale skladby zbožím? od Miloslav Ponkrác - Při vší úctě, on ten soft zdarma je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2009 3:10

  Miloslav Ponkrác
  Při vší úctě, on ten soft zdarma je občas o pár tříd níže, než komerční. Tuhle větu píšu pro vyváženost.

  Používám spoustu programů zdarma, ale v řadě věcí jsem raději přešel.

  Zrovna ten MS Office. Pomíjím, že v OpenOffice nejsou věci jako MS Access (a kdo ho více používá, ví jak skvělý nástroj to je), sice je tam něco naprosto nepoužitelného zvaného Base.

  Pomíjím to, že když jsem se pokoušel využít pokročilé možnosti OO Writeru, raději jsem pro obrovské množství chyb ve Writeru přešel s prací do Wordu. Ale na dopis to stačí.

  Pomíjím to, že MS Office má možnost přes API spojit se s okolím a dá se dobře integrovat s jinými programy.

  Najděte mi ve free programech dobrý vektorový editor. Chcete-li vidět program s nejnedomyšlenějším uživatelským rozhraním jaké existuje, nainstalujte si free program Inkscape. Pokud jej zkusíte vážně používat pro jakoukoli větší práci, pak hravě zjistíte, že se efektivně používat nedá. Zvláště pokud jste v jakémkoli vektorovém editoru někdy dělali, u Inkscape nevydržíte.

  Windows na notebooku mě netrápí, daleko více mě trápí to, že dnes už nejde prakticky sehnat notebook s jiným, než lesklým displejem. Jsem rozhodnut se z mnohaletého používání notebooků vrátit ke stolním počítačům, protože lesklý displej už nikdy. Kupodivu sehnat notebook bez Windows nemám problém, ale bez lesklého displeje – to jde měsíc od měsíce hůř.