Hlavní navigace

Názor k článku Za zboží se má platit. Jsou ale skladby zbožím? od anonym - Vidíte, moje zkušenost je opět úplně opačná. Ta...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2009 10:41

    anonymní ---.nextra.cz
    Vidíte, moje zkušenost je opět úplně opačná. Ta disertačka byla formátovaná výhradně styly, plná obrázků, grafů apod. s číslováním a generováním seznamů a podobné vcelku pokročilé věci, které běžná sekretářka ani nezná, natož aby je uměla používat.

    Nepochybuji, že pokud by manželka psala všechno základním stylem a Arialem dvanáctkou, kapitoly si očíslovala ručně a TOC napsala sama a na obrázky by se vykašlala, že by Word odvedl skvělou práci.

    To ničení formátu, rozpadání číslování (máte kapitoly očíslované 1.1, 1.2 a 1.3, uložíte, HNED zase otevřete a najednou máte 1.1, 1.1 a 1.2) prostě NEJSOU automatické opravy. To jsou chyby v programu. To samé ty rozpady stránek apod. Automatická oprava formátu/textu se provede hned po napsání, automatické přizpůsobení stránky dle DPI tiskárny (dělá-li to ještě MSO) při načtení dokumentu. Ale pokud něco ULOŽÍTE a okamžitě (bez jakýchkoliv změn v nastavení systému) znovu OTEVŘETE, tak ten dokument musí být prostě na 100% shodný s tím, co jste uložil.