Hlavní navigace

Názor k článku Za zboží se má platit. Jsou ale skladby zbožím? od anonym - A jak se ta neláska k Office projevuje?...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2009 11:48

    anonymní ---.nextra.cz
    A jak se ta neláska k Office projevuje? Že jsem stejně Office musel používat, protože psát to v Texu je nad mé síly? Že po několikerém opravování zmíněných chyb jsem strávil poměrně dost času na převodu již několika desítek hotových stránek do OOo, aby korektně fungovaly všechny ty pokročilé vlastnosti apod.? Nebo že jsem si uvedené symptomy přiváděl naschvál, abych si tím přidělal práci a mohl si stěžovat?

    Ale připomněl jste mi, že s grafy ve Wordu byly také problémy. Prostě jak jsem psal, dělalo to psí kusy a eliminovat (=obcházet) chyby bylo už neúnosné.

    Samozřejmě, že i v OOo jsou chyby, ale zdaleka jich nebylo tolik. A to, že zrovna vy nebo spolužáci jste ve Wordu psali diplomku ještě nic neznamená, protože - jak jsem psal výše - pokud se vykašlete na styly a jakoukoliv pokročilou práci s dokumentem, tak se Word celkem použít dá. Třeba existuje i souhra okolností, kdy to číslování či kotvení obrázků a jiné věci fungují korektně. Nebo to prostě dělalo problém s grafy, tak jste tam místo grafu šoupli obrázek a podobné úlety a nazýváte to "zvládnout v tom napsat diplomku". Netuším, moje zkušenost je, že udělat a upravovat ve Wordu složitý dokument je peklo.