Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zbytečné ztráty ve válce Gabriela Berdára od Y-ray (ex-insider) - Zapominate na jednu vec - Berdar byl v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2005 9:34

  Y-ray (ex-insider) (neregistrovaný)
  Zapominate na jednu vec - Berdar byl v cele Telecomu jen asi rok a trictvrte. A za nej se Telecom opravdu rozhoupal, rozhodne vic, nez pod kterymkoliv predchozim reditelem. Tezko ho muze nekdo vinit za pomale zavadeni ISDN nebo ADSL v dobe, kdy byl jeste nekde uplne jinde.
  Z vlastni zkusenosti si pamatuji, ze jeho prakticky pristup velmi odpovidal zminovane teorii...
 • 6. 10. 2005 14:18

  hkmaly (neregistrovaný)
  Jojo, takovy moloch jako telecom bude mit zatracene velkou setrvacnost ...
 • 6. 10. 2005 14:18

  Aleš Miklík (neregistrovaný)
  "Zapominate na jednu vec - Berdar byl v cele Telecomu jen asi rok a trictvrte. A za nej se Telecom opravdu rozhoupal, rozhodne vic, nez pod kterymkoliv predchozim reditelem."

  S tim souhlasim, za vedeni G. Berdara se CTc opravdu pohnul dopredu, nicmene ty rozpory tu stale byly - staci si vzpomenout na mnohe jeho nazory, prezentovane napr. na studentskem setkani Kracime k sirokopasmovym zitrkum? A nutno dodat, ze o tom, zda parametry mistniho ADSL srovnaly krok se svetem, existuje stale dost ruznych nazoru.
 • 7. 10. 2005 3:41

  . (neregistrovaný)
  Rozhoupal se opravdu - ještě teď se ho ti Španělé snaží zastavit, ale, že by se pohnul dopředu, haha. Berdárovi se akorát podařilo zlikvidovat střední a vyšší manažerskou vrstvu svým pověstným vykopáváním dveří.
  Jestli pane Miklíku opravdu obor sledujete, tak byste mohl vědět, že
  a) všechny podstatné projekty byly dokončeny nebo založeny před Berdárem - přenositelnost, přečíslování, DSL, ... za KLímy a Felixe, ... zasíťování vesnic bylo za Nováka
  b) Berdár ořezal náklady ad absurdum - a ztratil i to poslední co CT mohl držet - páteřní provoz - viz výše příspěvek pana Krska
  c) projekty, které halasně spustil - např. outsourcing sítě mimo CT- jsou nyní zastaveny
  d) lidi, které si přivedl ... jsou pryč
  e) lidi, které odstavil Španělé nyní vrací do čela

  DSL mělo smysl před pár lety jako obnova byznysu na mědi,
  nyní ať již ze strany UMTS, nebo WImaxu začíná být DSL ekonomicky a spektrem služeb výběhovou technologií

  Takže vocaďpocaď

  Berdár definuje byznys jako válku - dobrej kovboj, ale na polní cestě ho nechci s autem potkat. V komoditním byznysu, když někdo prodává bedny od Dellu to snad platilo.
  Světové firmy definují byznys jako aliance a partnerství.