Hlavní navigace

Názor k článku Zlé zákony jsou pryč, problémy zůstávají od Bennie _ - Klidně Vám dám soukromě profesní reference, aby to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 2. 2012 16:12

  Bennie _

  Klidně Vám dám soukromě profesní reference, aby to zde nebylo bráno jako reklama :))

  Víte v čem je potíž, že vy si myslíte, že cokoliv, co je výsledkem duševní činnosti má unikátní hodnotu :) A že to má takovou hodnotu, jakou si vy řeknete. Má to takovou hodnotu, za jakou jste to schopen objektivně zobchodovat, neboli takovou, jakou jsou Vám za to zákazníci objektivně ochotni zaplatit. Zkuste tedy najít nějaké čtenáře za tento článek zaplatí, ať vidíme, jakou hodnotu má tento Váš autorský počin.

  Já nezpochybňuji právo na ochranu duševního vlastnictví, naopak profesně za ní bojuji :) Jen s povzdechem sleduji snahy vydavatelských molochů (chápu že v tom máte taky "assets", tak jste na této straně:), jak si myslí, že pomocí slepé represe mohou jít proti ekonomické a technologické realitě :)

  Zatím se to nikdy nepovedlo, protože prostě právo je sociologický fenomén reagující na entropii ve společnosti, a když převážná většina společnosti něco považuje za správné, tak i kdyby se to 1% na hlavu postavilo, tak proti 99% svojí, notabene nechutně vykořisťovatelskou obchodní politikou neuspěje.

  Jako student jsem kdysi stahoval kdeco a s legalitou jsem si opravdu hlavu nedělal. Dneska mi nedělá sebemenší problém platit za hry na steamu, za programy na android marketu atd. A víte proč? Jednak už na to spíš mám peníze, ale hlavně je to tak snadné, že jsem líny to někde v hlouby warez internetu hledat a stahovat a crackovat a řešit proč to či ono nefunguje atd, prostě proto, že očekávám servis za svoje peníze, ne překážky. Ale když na originálním DVD musím 10 minut sledovat neskočitelný FBI warning a trailer atd, tak to se na mne nezlobte ale DVD rip to jasně vyhraje.

  Doporučuji vaší ctěné pozornosti například tento článek:

  http://www.novinky.cz/krimi/201056-policie-nestiha-setrit-pocitacovou-kriminalitu.html

  A poté bych navrhoval Vaší pozornosti například tento dokument, abychom byli na stejné vlně :)

  http://ec.europa.eu/internal_market/consultations/2011/intellectual_property_rights_en.htm

  Zejména Report, Analysis a Synthesis je dost zajímavé čtení.