Hlavní navigace

Názor k článku Zvýhodněné registrace .EU se blíží k závěru od Vojtěch Kment - Děkuji za připomínku. Asi máte pravdu, vzhledem k...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 3. 2006 11:17

  Vojtěch Kment
  Děkuji za připomínku. Asi máte pravdu, vzhledem k tomu, že jste z registrátora, tak skoro jistě ;-). Vycházel jsem z informace na stránce:
  http://www.eurid.eu/en/general/sunrise-land-rush
  kde píší:
  During the Land Rush period (starting 7 April 2006) domain names will be available to registration for all.
  Registrants who cannot back up their claim to a domain name with a documented prior right will have to wait until 7 April to apply for their .eu name.
  tj.
  Během periody Landrush (začínající 7. dubna) budou doménová jména dostupná pro registraci všem. Registranté, kteří nemohou podložit svou žádost k doménovému jménu s dokumentovatelným předchozím právem musí čekat až do 7. dubna pro žádost o své .eu jméno.

  Ovšem na:
  http://www.eurid.eu/en/general/news/domain-names-left-over-from-sunrise-made-available-some-time-after-landrush-launch
  píší (s včerejším datem, kdy byl článek již v redakci), že:
  (22 Mar 2006) Doménová jména zbylá po Sunrise budou dostupná někdy po zahájení "Landrush". S registrací se má čekat do tehdy, kdy žádosti buďto expirovaly nebo byly zamítnuty.

  Dostupné pro novou "volnou" registraci tedy budou v poměrně neurčitém čase, např. ihned poté, co budou dokumenty zamítnuty.

  Čili:
  1) EURid zveřejňuje dvě odporující si informace.
  2) Pravděpodobná strategie je druhá zveřejněná (neb pozdější), ale ruku do ohně bych za to nedal. Zda je optimální, o tom se též dá diskutovat.

  Někteří registrátoři tedy možná nabídnou službu "hlídacího psa", který bude kontrolovat stav volnosti domény, a žádost podají jménem žadatele ihned poté, co se uvolní.

  Možnost kombinovat bezpečnou (přes Sunrise) a rychlou (přes LandRush) registraci by tím tedy padla. Záleží tedy na každém, zda riskne počkat si na volnou registraci v LandRush, nebo se podrobí Sunrise s tím, že jsou náročnější podmínky i to trvá déle.

  Spekulace v rámci LandRush na obskurní jména a hodnoty asi nebudou, neboť se musí platit registrační poplatek, na hodnotná však jistě.