Hlavní navigace

Analýzy

Svobodný Internet? V Číně ne. V Česku nevíme, nejsme v žebříčku

Čerstvá zpráva o svobodě na celosvětovém internetu je poučnou analýzou, ve které ale kupodivu Českou republiku nenajdete.

Doba čtení: 3 minuty

SummerStart: Největší ohlas si vysloužil Bazarobot na prodej věcí v aukci

Po šesti týdnech letního „miniakcelerátoru“ SummerStart, pořádaného StartupYardem, představilo své projekty pět týmů, a to většinou úplně poprvé veřejně.

Doba čtení: 6 minut

Jaromír Novák (ČTÚ): Smlouvy s operátory jsou nepřehledné, chystáme další kontroly

Nový předseda Rady ČTÚ chce zlepšit obraz úřadu v očích veřejnosti – větší otevřeností a lepším servisem pro uživatele. Své představy o změnách Úřadu chce zveřejnit do tří měsíců.

Doba čtení: 11 minut

Mohou sociální sítě konkurovat vyhledávání u firemních webů?

Jak hodně přivádějí sociální sítě návštěvníky na české firemní weby? Effectix a jeho Doba webová se v druhé infografice dívají právě na sociální sítě vs. vyhledávání.

Doba čtení: 3 minuty

Microsoft: 76% těch co hledají pirátské software chytí nějaké malware

Výroční Security Intelligence Report (PDF, Microsoft Security Intelligence Report Volume 13 Released) od Microsoftu se tradičně věnuje otázkám okolo bezpečnosti v období první poloviny tohoto roku. Zásadní změnou, na kterou Microsoft ve zprávě upozorňuje, je růst využití generátorů klíčů (keygen) a s tím spojené rozšiřování malware. Ne nadarmo byl Win32/Keygen mezi nejrozšířenějšími hrozbami od ledna června 2012.

Doba čtení: 1 minuta