Hlavní navigace

ČPS

Pirátské noviny porušují autorský zákon

Web Pirátské noviny uveřejnil článek Petra Koubského pro Lidové noviny spolu s fotografií z webu Internet Infa, aniž by k tomu měl svolení. Porušil tak ustanovení autorského zákona, proti kterému se „Piráti“ vymezují. Je ale odpor proti zákonu legitimizací jeho porušování?

Petr Krčmář

3. 2. 2012 6:25
Doba čtení: 9 minut

Pirátský Tip na film

Do projektu na první pohled poněkud mimo svůj hlavní obor zájmu se pustila Pirátská strana. Jde o filmový server Tip na film, který je zajímavý tím, že kombinuje hodnocení filmů s odkazy na jejich stažení. A tady už je asi zřejmé, na co Pirátská strana naráží: na neustálou snahu perzekuovat odkazy na filmy, zejména v souvislosti s nedávným případem „libereckého piráta“ a také poslední pokutou 26 milionů Kč za 24 písniček, které si zkopírovala v USA mladá žena z P2P sítě. 

Patrick Zandl

28. 7. 2011 15:10
Doba čtení: 1 minuta

Soud odmítl žalobu Pirátů na Kalouska

Městský soud v Praze se odmítl zabývat správní žalobou, kterou zástupci České piráské strany podali na ministra financí Kalouska kvůli jeho rozhodnutí neposkytnout jim informace o hospodaření České konsolidační agentury. Důvodem zamítnutí byly formální nedostatky: žaloba nebyla podána písemně a nebyla podepsána. Proti tomu se ale Piráti ohrazují: Tvrdí, že žalobu poslali přes datovou schránku s elektronickým podpisem. V tiskové zprávě píší:

Petr Kočí

25. 7. 2011 10:32
Doba čtení: 1 minuta