Hlavní navigace

Facebook Aplikace

„Jaká slova nejvíc používáte na Facebooku?“ Aplikace loví vaše soukromí

Běžný facebookový uživatel je stále stejně naivní. Aby se dozvěděl něco zcela bezcenného, ochotně odevzdá své osobní údaje do cizích rukou.

Doba čtení: 2 minuty

Anonymní přihlášení k aplikacím přes Facebook? Zapomeňte na to

Uvést na trh anonymní sociální přihlášování a omezit aplikacím možnost sbírat data o uživatelích je od Facebooku docela geniální tah. Tenhle trik většina lidí neprokoukne.

Doba čtení: 3 minuty

Žebříček nejpoužívanějších aplikací na Facebooku opět s čísly

Na konci loňského roku Facebook přestal zobrazovat počty uživatelů aplikací. V jasné reakci na to, že bylo příliš vidět do karet ohledně počtu uživatelů Instagramu. AppData.com přichází nově s vlastními odhady

25. 2. 2013 8:53
Doba čtení: 1 minuta

Facebook přestane poskytovat počty uživatelů aplikací

Pokud nedokážete udržet použitelnou nějakou metriku, je zde vždy snadné řešení. Zrušit ji. Zejména pokud se postará o negativní zprávy v tisku. Po náhlém zmizení počtu uživatelů u aplikace Instagramu (viz Pochybnosti o odchodu uživatelů z Instagramu Facebook vyřešil, přestal ukazovat čísla) je tu nakonec další vývoj. V Platform Updates: Operation Developer Love se objevuje oznámení o konci poskytování počtu uživatelů aplikací na Facebooku.

10. 1. 2013 15:53
Doba čtení: 1 minuta

Facebook jako farma adres pro spammery: na prodej jsou miliony e-mailů za babku

Milion e-mailů uživatelů Facebooku za pět dolarů je hodně levná nabídka. A navíc funguje, protože za pakatel opravdu dostanete milion adres lidí, kteří vůbec netuší, že jejich e-maily někdo prodává. Jak je to možné?

Doba čtení: 4 minuty

Facebook znovu mění pravidla hry, tentokrát na to doplatí zpravodajské servery

Opět se ukazuje, že pokud na Facebooku začne něco příliš fungovat ve prospěch třetí strany, nemá to dlouhého trvání. Facebook zasáhl v případě her, nyní totéž zopakoval u „pasivního sdílení“. Bylo příliš úspěšné.

Doba čtení: 2 minuty

Facebook spustil App Center, tržiště s aplikacemi

Nepovedený pokus o konkurenci AppStore či Google Play selhává na zásadním nedostatku. Facebook nemá vlastní mobilní platformu. App Center je tak užitečná pomůcka jenom pro klasické Aplikace. Bude ale hodně záležet na tom, jak bude Facebook toto tržiště udržovat a aktualizovat.

Doba čtení: 4 minuty