Hlavní navigace

Japonsko

Také Japonsko zvažuje, že v mobilních sítích zakáže čínské Huawei a ZTE

Čínské telekomunikační společnosti Huawei a ZTE by po plném zákazu v Austrálii a tlacích ve Spojených státech mohly mít problémy také v Japonsku. Tamní list Sankei Shimbun informuje (s překla­dem přišel web Computing), že japonská vláda zvažuje…

Druhý Mt. Gox: japonská směnárna Coincheck přišla o kryptoměnu za 400 milionů dolarů

Japonská směnárna Coincheck přišla při jedné z největších krádeží kryptoměn přibližně o 400 milionů dolarů. Jde o podobně vysokou či možná ještě vyšší sumu, o jakou před čtyřmi lety přišla jiná japonská burza Mt. Gox.  Neznámý útočník se v pátek…

Japonská invaze do světa aneb Proč SoftBank za obří sumu kupuje ARM

SoftBank za 32 miliard dolarů kupuje ARM, jehož čipy jsou v 95 procentech chytrých mobilních strojů. Ambice Japonců míří zejména směrem k IoT.

20. 7. 2016 8:26
Doba čtení: 5 minut

Japonská NHK World začala vysílat na satelitu Astra ve vysokém rozlišení

UVNITŘ FOTO – Program je šířen na stejném kmitočtu jako zpravodajská stanice BBC World News HD a nový dokumentární kanál Insight HD.

Doba čtení: 1 minuta

Sony má speciální YouTube kanál pro 4K video, podpoří ho i na Facebooku a Twitteru

Kanál Sony4K by měl posloužit pro zveřejňování návodů, názory uživatelů na 4K produkty společnosti Sony a plánuje zveřejňovat i playlisty s videi, která pořídili majitelé Ultra HD kamer.

7. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Francis Fung: UX výzkum a průzkum trhu musí jít ruku v ruce

Jak provádět uživatelské testy i mimo ČR, proč je UX testování zapotřebí stejně jako průzkum trhu a proč si Japonci stále více povídají beze slov?

Doba čtení: 4 minuty

České Radiokomunikace získaly další klíčovou distribuční zakázku

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden byl bez pochyby ve znamení Českého rozhlasu. Kromě výsledku tendru na provozovatele jeho VKV sítě jsme se dozvěděli i o plánech s digitálním vysíláním.

31. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Toshiba doplatila na cenovou válku dalších značek, omezí výrobu televizorů

Značka Toshiba se však ze Severní Ameriky stáhnout nemá. Firma sice odejde, ale pod jejím jménem bude televizory vyrábět a prodávat společnost Compal Electronics z Tchaj-wanu.

Doba čtení: 1 minuta

Sony představila nejmenší modul pro televizní příjem v mobilních zařízeních

Modul je součástí komplexního řešení dekódování dané technologie. Kromě této technologické novinky půjde také o anténu, software a technickou podporu.

Doba čtení: 1 minuta

Rádio Plus na VKV? Český rozhlas učinil klíčovou dohodu s komerční sférou

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas připravuje na FM pásmo už svůj čtvrtý celoplošný okruh, který byl doposud dostupný pouze na středních vlnách.

10. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

K systému Android TV se kromě značky Philips přiklonila i japonská Sony

Nasazení operačního systému určeného původně pro mobilní telefony a tablety je pro uživatele výhodou v tom, že jim přináší svět aplikací nejen od daného výrobce, ale i od Googlu.

Doba čtení: 1 minuta

Ultra HD televizory Sony přichází s podporou dekódování signálu H.265/HEVC

Podpora formátu VP9, který je taktéž součástí nových produktů Sony, je pro změnu dobrou zprávou pro majitele televizorů, kteří si budou chtít přehrávat Ultra HD obsah z videoserveru YouTube.

Doba čtení: 1 minuta

Sony začala prodávat v Česku konzoli Playstation TV

UVNITŘ FOTOGALERIE – PlayStation TV je novinkou rodiny PlayStation, která posouvá hraní o další krok kupředu. Díky tomuto zařízení mohou hráči streamovat herní zážitky z PS4 přímo do PS TV.

Doba čtení: 1 minuta

Jsi v pořádku? Facebook zavádí ujišťovací službu pro případ katastrofy

Mark Zuckerberg představuje novou službu, která má v případě oznámené živelné či jiné katastrofy oznámit všem přátelům, že uživatel je v pořádku.

Doba čtení: 1 minuta

Sony nabídne k televizorům Bravia zdarma filmy ve 4K, mimo jiné Kapitána Philipse

Japonská společnost využije při této příležitosti skutečnosti, že patří nejen k nejvýznamnějším výrobcům elektroniky, ale prostřednictvím Sony Pictures produkuje i filmy a seriály.

Doba čtení: 1 minuta

Sharp přichází s novými televizory UD20, sází na kvalitní převod do Ultra HD

UVNITŘ FOTO – Nová řada se vyznačuje ještě užším rámečkem z kartáčovaného hliníku, štíhlejším profilem a také elegantní základnou. Televizory budou k vidění na berlínském veletrhu IFA.

Doba čtení: 1 minuta

Česká republika dostala další zemský multiplex, Praha navíc novou televizi

TÝDENNÍ REVIZE – Začátek letních prázdnin rozhodně nelze považovat za poklidný. Kdo si chtěl rozšířit programovou nabídku, musel pro to něco udělat.

Doba čtení: 5 minut

Sharp zastaví výrobu a prodej LCD televizorů v Evropě

Jihokorejský Samsung zároveň tento týden oficiálně potvrdil, že se vydá po stopách konkurenční značky Panasonic a ukončí výrobu plasmových televizorů.

Doba čtení: 1 minuta

Vlajkovou lodí televizorů Panasonic pro letošní rok Ultra HD řada AX800

UVNITŘ GALERIE – „Jako představitelé evropských high-end řad televizorů Panasonic VIERA pro rok 2014 nabízejí AX800 a AS800 nejširší možnosti připojení vstupního signálu,“ chlubí se asijská firma.

Doba čtení: 2 minuty

Sony rozšířila počet televizorů s Ultra HD rozlišením, zároveň přichází s novým tvarem

UVNITŘ FOTOGALERIE – Nový tvar televizorů označuje japonský výrobce jako Wedge, tedy klín. Za cíl si klade především větší stabilitu obrazovek se stále větší úhlopříčkou.

7. 3. 2014 17:41
Doba čtení: 2 minuty

Sony uvede na trh tři nové Ultra HD televizory, představila je v Las Vegas

UVNITŘ FOTOGALERIE – Firma přivezla z premiérových produktů nejen nové 4K televizory, ale také 4K kamery. Láká především na nový model FDR-AX 100, a to pro jeho lehkost a zároveň i velikost.

9. 1. 2014 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Nové modely televizorů Panasonic sází na maximální personalizaci ob­sahu

Podobně jako Samsung i Panasonic přišel s možností ovládat televizory prostřednictvím hlasových příkazů vyslovených do dálkového ovladače. Přichází s novou technologii Life+ Screen.

Doba čtení: 1 minuta

Panasonic: V prosinci skončíme s výrobou plasmových displejů

UVNITŘ DOKUMENT – Podle recenzenta televizorů Bohumila Herwiga stojí za ukončením výroby plasmových panelů především jejich velká spotřeba. Budoucnost prý patří OLED technologii.

Doba čtení: 1 minuta

Toshiba představila na veletrhu IFA tři nové televizory pro Ultra HD

UVNITŘ GALERIE Japonská Toshiba taktéž představila svůj nový notebook pro formát Ultra HD, který bude mimo jiné disponovat kvalitními reproduktory Harman Kardon.

5. 9. 2013 14:30
Doba čtení: 1 minuta

Sony upozadila televizory, její tiskovou konferenci v Berlíně ovládl mobil Xperia Z1

UVNITŘ GALERIE Sony mimo jiné prozradila, že umožní přístup k nové službě „4K Video Unlimited Service“, kde bude k dispozici v první fázi okolo 70 formátů v rozlišení 4K.

Doba čtení: 2 minuty

Panasonic představil nový Ultra HD televizor s rozhraním HDMI 2.0

UVNITŘ FOTO Dominantní pro veletrh IFA bude rozlišení 4K, tedy Ultra HD formát. Hlavní novinkou japonské firmy pro letošní rok je televizor L65WT600, který si odnáší hned několik prvenství.

4. 9. 2013 17:51
Doba čtení: 1 minuta

iPhone 5S a 5C — předveden bude 10. září, na první trhy by měl dorazit v pátek 20.

Hlavní novou vlastností 5S má být čtečka otisku prstu v tlačíku „home“. Jinak bude nový iPhone prostě zase o trochu výkonnější. A pro zájemce „šampaňsky“ zlatý.

Doba čtení: 2 minuty

Svět zavádí televizi v rozlišení 4K, Japonsko už chystá veřejnou projekci v 8K

Nový formát Super Hi-Vision počítá s rozlišením 7 860 × 4 320 pixelů, které je čtyřikrát větší než Ultra HD (4K) a šestnáctkrát větší než nynější HDTV

Doba čtení: 1 minuta

Panasonic přestane od roku 2014 vyrábět plazmové televizory, tvrdí japonský list

Firma by měla do tří let snížit i produkci LCD televizorů, napsal deník Nikkei. Mluvčí Panasonicu uvedl, že výrobce zvažuje hned několik variant dalšího vývoje.

Doba čtení: 1 minuta

Panasonic představil na veletrhu CES 56palcový 4k2k OLED panel a nové televizory Viera

Novinkami televizorů od Panasonicu mají být jejich rozšířené funkce. Vlajkovou lodí bude letos modelová řada ZT60, která má nabídnout úhlopříčky o velikosti 65 a 60 palců.

Doba čtení: 2 minuty