Hlavní navigace

Zynga nadobro odchází z Japonska

Zynga s konečnou platností vyklízí Japonsko. Na stránce japonské pobočky visí už jen oznámení o tom, že pobočka zanikne k 31. lednu, a poděkování za přízeň. TechCrunch odhaduje, že za krokem jsou neuspokojivé výsledky na japonském trhu. Zynga má potíže již řadu měsíců, propouštěla už v říjnu, a už tehdy zvažovala uzavření jak odnože japonské, tak britské. Již v říjnu uzavřela vývojové středisko v anglickém Farnhamu. Zastoupení v Británii však zatím drží, a o stavu firmy leccos vypovídá i to, že…

Doba čtení: do minuty

Apple v Japonsku prohrál patentový soud se Samsungem

Další bitva v globální patentové válce Apple vs. Samsung dopadla v Japonsku ve prospěch jihokorejské firmy. Podle verdiktu, o kterém informovala agentura Bloomberg, Samsung neporušil patenty týkající se synchronizace hudby a videa s backendovými servery.  Spor se týkal telefonu Galaxy S a Galaxy S II a tabletu Galaxy Tab. Apple původně požadoval náhradu škody ve výši 100 milionu jenů (asi 1,3 milionu dolarů). Teď bude muset naopak zaplatit soudní výlohy.Po oznámení verdiktu stouply akcie…

Doba čtení: do minuty

Epic fail Anonymous — hackli nesprávné stránky

Dvacátého června byla v Japonsku v tichosti odhlasována nová a tvrdší legislativa postihující stahování pirátských kopií hudby nebo filmů až dvěma lety vězení a pokutou vycházející na až 25 000 dolarů. Na protest proti tomuto zákonu zahájili Anonymous operaci #opjapan, v rámci které provedli DDoS útok a hackování japonských webových stránek.

Doba čtení: 1 minuta

LG a Philips chtějí ulehčit práci vývojářům aplikací. Přichází se společnou platformou

Zástupci společností LG Electronics a Philips přicházejí se společnou platformou, která by vývojářům aplikací měla umožnit jejich bezproblémovou funkčnost na televizorech roku 2013.

21. 6. 2012 15:01
Doba čtení: 1 minuta

Eurosport získal práva na Mistrovství světa ve fotbale klubů 2011

8. 12. 2011 14:01
Doba čtení: 1 minuta

Televize v ultra vysokém rozlišení má první technickou specifikaci

Doba čtení: 1 minuta

Discovery Channel odvysílá dokument o ničivém zemětřesení v Japonsku

Doba čtení: 1 minuta

Sharp představil oficiálně nové televizory z řad LE830E a LE430

Doba čtení: 2 minuty

Nekódovaný kanál NHK World HD oficiálně ze satelitu do celé Evropy

9. 5. 2011 14:14
Doba čtení: 1 minuta

Letošek je důležitým rokem při přechodu na širokoúhlý formát 16:9

Máte pocit, že letos už přešla konečně řada televizních programů na širokoúhlý formát 16:9? Pak to rozhodně není pouze váš dojem. Týkalo se to však především zpravodajských kanálů, konkrétně jich bylo hned pět (samozřejmě nejen u nás). Dnes už je naštěstí takto dostupná také většina sportovních stanic. Nedávno jejich řadu doplnily také kanály z rodiny Sport.tv, tedy Sport 1 a Sport 2. Pochvala patří také společnosti HBO Česká republika za přechod Cinemaxů na 16:9. Bohužel řada programů zůstává i v roce 2011 nadále ve formátu 4:3.

Doba čtení: 6 minut

Satelitní diváci se dočkají zpravodajství v HD kvalitě. Do Evropy ho přináší Japonci

Na satelitu už je možné sledovat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) téměř všechno - od dokumentů přes filmy a sport až k tvrdé erotice. Jedna věc ale přece jen majitelům boxů pro příjem signálu z družice chyběla - zpravodajská HDTV stanice. To už se naštěstí brzo změní. Ve středu totiž začala na satelitu Eurobird testovat japonská veřejnoprávní zpravodajská televize NHK World HD. Dobrou zprávou je skutečnost, že kanál bude dostupný díky této družici téměř v celé Evropě a především v České republice. Zájemci o zprávy ve špičkové kvalitě obrazu mohou začít natáčet své paraboly.

Doba čtení: 5 minut

Japonská NHK World HD už vysílá ze satelitu nekódovaně do celé Evropy

Doba čtení: 1 minuta

Japonci spustí v Evropě nekódované vysílání NHK World HD ze satelitu

Doba čtení: 1 minuta

Výrobce televizorů LG neomezí kvůli katastrofě v Japonsku výrobu

18. 3. 2011 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Japonskou tragédii můžete ze satelitu sledovat přímo z místa

Doba čtení: 1 minuta

Toshiba představila v Japonsku 3D televizory bez brýlí

Doba čtení: 1 minuta

IFA 2010: Co nového přinesly divákům značky Grundig, Panasonic a Philips

Firmy, o kterých nebyla zatím na DigiZone.cz v souvislosti s veletrhem IFA 2010 Berlín řeč a jenž určitě stojí za zmínku, jsou tři. Konkrétně jde, pokud bychom to brali abecedně, o německý Grundig, japonskou společnost Panasonic a nizozemský Philips. Největším překvapením na veletrhu byl pravděpodobně právě Philips. Všechny společnosti se sice chlubily značnou inovací svých produktů s pochopitelným důrazem na 3D zobrazování, jen Philips ale ukázal, že mu skutečně záleží na životním prostředí a i za těchto podmínek je schopen nabídnou zákazníkům špičkové kino s obrazovým formátem 21:9.

9. 9. 2010 5:00
Doba čtení: 4 minuty

Za měsíc začíná veletrh IFA 2010 v Berlíně. DigiZone.cz bude u toho

Přesně za měsíc, v době od 1. do 2. září pro odborníky a od 3. do 8. září pro širokou veřejnost, se koná v německé metropoli Berlíně jubilejní padesátý ročník veletrhu spotřební elektroniky IFA. Letos se bude mluvit a prezentovat především 3D zobrazování, a to i bez brýlí. IFA prezentuje trendy a novinky ze všech oblastí spotřební elektroniky. Server DigiZone.cz na této významné akci nebude chybět a prostřednictvím prvního článku vám dává možnost nahlédnout na to, na co se mohou návštěvníci veletrhu mimo jiné těšit.

Doba čtení: 6 minut

Sony představí několik desítek nových tunerů včetně podpory DVB-T2

Doba čtení: 1 minuta

Jak funguje vysílání zpravodajských televizí na iPhonu

Původně jsem se chtěl v tomto článku věnovat zkušenostem s příjmem vysílání zpravodajské televize Z1 na mobilním telefonu iPhone, a ověřit i fungování speciální verze portálu kanálu ČT 24. Jakmile se mi ale tato "hračka" dostala do rukou, objevil jsem na ní i další zpravodajské kanály, například francouzskou France 24, anglickou verzi katarské Al-Džazíry, britskou BBC World News, nebo německou Deutsche Welle. Stranou nezůstal ani portál n-tv mobil. Všechny tyto aplikace jsou na internetu ke stažení zdarma.

Doba čtení: 5 minut

Samsung a Sharp ukončili po třech letech soudní spory o patenty na LCD

Doba čtení: 1 minuta

Sharp přidal do základních barev svých televizorů žlutou

Doba čtení: 1 minuta

LG i Panasonic chtějí nabídnout v televizorech internetové volání

Doba čtení: 1 minuta

Podívejte se, jak je na tom s digitalizací Evropa, Asie nebo Afrika

Doba čtení: 1 minuta

Japonci koketují s Ultra High Definition

Doba čtení: 1 minuta

Jak vznikla HDTV a co ji čeká do budoucna?

Historie televize s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) sahá hluboko do minulého století. Začala s ní ještě v „analogové“ éře japonská veřejnoprávní korporace JBC (Japan Broadcasting Corporation) NHK (Nippon Hõsõ Kyõkai) v letech 1969 až 1979 vývojem stejnojmenného produkčního systému NHK s 1125 řádky a 30 snímky za sekundu s přenosovou technologií MUSE (Multiple Sub-Nyquist Encoding).

Zájem výrobců LCD televizí se upíná na Evropu. Kvůli digitalizaci

Doba čtení: 1 minuta

Panasonic vyrobil tří set miliontý televizor

20. 10. 2008 6:47
Doba čtení: 1 minuta

Japonsko sjednotí standardy pro IPTV

Doba čtení: do minuty

Digitální TV sleduje pouze třetina japonských domácností

Doba čtení: do minuty