Hlavní navigace

mentoři

Česká startupová scéna na prahu roku 2014: rozvinutá, ale nevyzrálá

Podpůrných akcí a programů pro startupy je už tolik, že se sotva daří je naplnit. Chybí i dostatek příkladů, a to jak úspěchu, tak neúspěchu. Peníze nescházejí, ale málo je velkých vizí.

Doba čtení: 5 minut

Vodafone podpoří deset nápadů, na společensky prospěšné projekty

Laboratoř Nadace Vodafone hledá projekty, které využijí moderní technologie ku prospěchu společnosti. Šanci na rozjezd záměru mají tvůrci mobilních a internetových aplikací.

2. 10. 2013 15:09
Doba čtení: 1 minuta

StartupYard pomůže dvaceti lidem rozjet přes léto nový projekt

Letní „miniakcelerátor“ SummerStart není zadarmo — stojí šest tisíc na tým — ale zase po vás nebudou chtít podíl. S podnikatelským záměrem vám přijdou pomoci desítky mentorů.

28. 6. 2013 17:36
Doba čtení: 1 minuta

Jaroslav Slavičínský: Yeago bude největší portál na akce v Česku

Jako AskYou se v roce 2011 zúčastnili úplně prvního StartupYardu. V březnu 2012 službu spustili. Psalo se, že dělají „druhý Facebook“, projekt však „vyšuměl“. V čem je Yeago jiné?

Doba čtení: 15 minut

Akcelerátor StarCube v roce 2013 zkusí běh v angličtině a s týmy i ze zahraničí

Nadcházejícím jarním během se chce StarCube proměnit z podnikatelského akcelerátoru českého na přinejmenším středoevropský. Část týmů má přijít ze zahraničí, a StarCube odvážně vyzkouší, zda lze celý akcelerátor úspěšně provozovat v angličtině.

Doba čtení: 4 minuty

Ptáme se: Co byl největší úspěch a fail roku 2012 mezi českými internetovými startupy?

Jaké nejzajímavější momenty zažilo české internetové podnikatelské prostředí v roce 2012? A co by tuzemské startupové scéně nejvíce prospělo v roce 2013? Ptali jsme se vybraných internetových podnikatelů, investorů i mentorů.

Doba čtení: 9 minut

Nejslibnější projekty ve StarCube? Mentorům se líbí Spoteee nebo CaverSoft

Tříměsíční podnikatelský akcelerátor StarCube se blíží do poločasu. Zeptali jsme se několika mentorů na jejich dojmy: co potřebují zúčastněné týmy nejvíce zlepšit, které projekty je zatím nejvíce zaujaly, a vůbec na to, jak působí StarCube jako program?

Doba čtení: 3 minuty

Startup Live: Jaký projekt se dá stihnout vytvořit za 54 hodin?

Z víkendového setkání Startup Live si každý mohl odnést, co chtěl — ať přišel se spacákem, nebo jezdil na noc do pohodlí domova; ať se přišel utkat o vítězství, anebo si přijel především pro rady od mentorů. Jaké projekty se povedlo během víkendu vytvořit?

Doba čtení: 5 minut

O účast v podzimní StarCube se o víkendu popere třicet projektů

Ve středu odpoledne dokončili v JIC procházení přihlášek do podzimního StarCube. Ze 73 došlých přihlášek projektů, na kterých se podílí 215 lidí, vybrali třicet projektů, které pozvali na „StarCube Jam“; ten se uskuteční o tomto víkendu, 25. a 26. srpna.

23. 8. 2012 10:26
Doba čtení: 1 minuta

Michal Hrabí: i v Brně rostou parádní startupy

Brněnský podnikatelský akcelerátor StarCube, pořádaný Jihomoravským inovačním centrem, je výjimečný tím, že účast je zdarma, a až budete na konci tříměsíčního běhu zakládat firmu, nemáte povinnost přenechat podíl pořadatelům. Přinášíme vám rozhovor s jeho organizátorem.

Doba čtení: 5 minut