Hlavní navigace

Představujeme

Tři nejžhavější startupy tohoto týdne

Jaké jsou právě teď nejzajímavější nové projekty na internetu, měřeno zájmem soukromých investorů hledajících příležitosti mezi startupy ve velmi rané fázi vývoje? Odpověď nabízí statistika serveru AngelList. Znáte už služby Rally, Streak a Referly?

Doba čtení: 2 minuty

Na koho se nedostalo. Nejen vítězové akcelerátoru StarCube lákají investory

„Investoval byste do některého z oceněných startupů?“ Na to jsme se ptali ve čtvrtek v brněnském planetáriu přítomných investorů hned po skončení StarCube Show. „V žádném případě. Mám tu jiné favority,“ odpověděl kupříkladu Karel Obluk, bývalý šéf vývoje AVG, dnes andělský investor. Prohlédněte si všechny nové projekty z Jihomoravského inovačního centra a posuďte sami, zda se porotě podařilo vybrat ty nejlepší.

Doba čtení: 10 minut

Devatero projektů z eClubu. Jak se vám líbí?

Aktuální turnus eClubu vyvrcholil včera večer představením devíti nových projektů. Kdo vyhraje a získá peníze na další vývoj svého nápadu, se dozvíme za dva týdny. Už dnes se ale můžete podívat, co vlastně studenti vymysleli. A také hlasovat v anketě pro svého favorita.

10. 5. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

Snowhit mapuje Krkonoše i Australské Alpy. Faktury pošle vlekařům a hoteliérům

V sérii, v níž představujeme účastníky brněnského akcelerátoru StarCube, pokračujeme druhým dílem. Snowhit chce na webu i v mobilu nabídnout nejúplnější a nejpřehlednější informace pro lyžaře. Firma ještě nemá žádnou právní formu, už teď si ji ovšem zakladatel Jan Liška cení nejméně na deset milionů korun.

Doba čtení: 6 minut

Čím se po prodeji LMC zabývá Libor Malý? Buduje lepší svět bez peněz

Když koncem loňského roku zakladatel serverů Jobs.cz a Práce.cz zprostředkovávajících pracovní příležitosti prodal jejich mateřskou firmu LMC finskému Alma Media za necelou miliardu korun, mysleli jsme si, že se bude nadále věnovat především buddhistické meditaci. To sice činí, zároveň ale rozjíždí nový internetový projekt.

30. 4. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Vronli spravuje počítače na dálku. Je to dobrý byznys?

Lupa je mediálním partnerem brněnského inkubátoru StarCube. Když jsme se jeho organizátorů zeptali, která ze začínajících firem je z aktuálního turnusu nejvíce životaschopná, odpověděli, že dobré vyhlídky mají všechny, a mezi prvními jmenovali online servis počítačů Vronli. Funguje už dva roky, už v prvním roce provozu si na sebe vydělal a ve druhém získal investora. Na otázky Lupy odpověděl e-mailem zakladatel Vladimír Šandera.

Doba čtení: 6 minut

Slovenská konkurence pro Basecamp není na prodej. Vyzkoušíte Getquantify?

Webdesigner Roman Leinwather pracoval na deseti či dvaceti zakázkách současně. Přestával se v nich orientovat a žádný z existujících nástrojů pro zvládnutí takového zmatku mu nevyhovoval. Proto si naprogramoval vlastní. Teď doufá, že Getquantify zaujme i další uživatele. Nejen freelancery, ale i platící zákazníky. Za 29 euro měsíčně. „Pevně věřím, že je osloví přehledné uživatelské prostředí a široká škála funkcí,“ říká autor Getquantify v rozhovoru pro Lupu.

18. 4. 2012 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Jan Tinka: Naučmese.cz je naše srdcovka, z prvních reakcí jsme nadšeni

Koncept nového vzdělávacího webu je jednoduchý: kdokoli může naučit kohokoli cokoli. Zadarmo, nebo za peníze. Pro někoho může být motivací k uspořádání kurzu výdělek, pro jiného využití prázdné zasedačky, nebo zkrátka příležitost potkat se s lidmi ze stejného těsta. Na otázky Lupy odpověděl e-mailem jeden ze zakladatelů Naučmese.cz Jan Tinka.

Doba čtení: 4 minuty