Hlavní navigace

Sociální

Soukromí měli naši předkové méně než my, ale je proto nepřirozené?

Je soukromí nedávná anomálie, nebo je to pojem mnohem starší? Vytvořili jsme si potřebu soukromí kulturně, nebo je přirozená? K čemu je soukromí?

Marek Janouš

31. 12. 2015 6:30
Doba čtení: 7 minut

E-mail je stále populárnější než sociální sítě (studie)

Podle výzkumu společnosti Ipsos (19 216 dotazovaných v 24 zemích) je Internet v 85 % používán pro e-mail a v 62 % pro sociální sítě. Podle autorů studie není  překvapující, že Internet používáme pro posílání „dopisů“, tedy činnost ve které se stal náhradou (či vhodným doplňkem) k tomu, co lidé dělají v reálném životě. Sociální sítě ale podle studie v reálném životě ekvivalent příliš nemají.

Daniel Dočekal

27. 3. 2012 19:08
Doba čtení: 1 minuta

Slova monitorovaná vnitřní bezpečností USA na sociálních sítích

Vysloužit si pozornost amerických zpravodajských služeb nemusí být až tak složité. Na sociálních sítích setrvale monitorují řadu konkrétních slov či slovních spojení – dělají to na Facebooku, Twitteru a podle potřeby i na dalších zdrojích.

Daniel Dočekal

1. 3. 2012 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Nová sociální síť Pinterest přivádí americkým webům víc návštěvníků než Google+

Popularita služby Pinterest v zámoří raketově roste a díky vysoce loajálním uživatelům se může pochlubit novými působivými čísly. Podle studie Shareaholic přivedla v lednu na sledované weby 3,6 procenta všech návštěvníků, tedy stejné množství jako Twitter a víc než YouTube, Google+, Reddit a LinkedIn dohromady.

Redakce

2. 2. 2012 12:05
Doba čtení: do minuty

Chyba Facebooku (opět) umožňuje prohlížet cizí fotografie, i ty co nemáte vidět

Privátní fotografie Marka Zuckerberga s jeho prvním zabitým zvířetem je jednou z mála ukázek další bezpečnostní chyby Facebooku. Soukromí na Facebooku neexistuje, je to jenom zdání. Iluze záměrně udržovaná Facebookem. Tím Facebookem, který šetřilo americké FTC pro ignorování soukromí uživatelů. Facebooku, který rok co rok více a více pojem soukromí likviduje.

Daniel Dočekal

9. 12. 2011 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Google+ bojuje s klesajícím zájmem, píší zahraniční média

Americká média se velmi detailně věnují předpovídání konce Google+ a samotný Google k podobným úvahám přispívá nedostatkem informací o návštěvnosti i počtech aktivních uživatelů (poslední informace o padesáti milionech uživatelů je stará několik měsíců a navíc hovoří pravděpodobně pouze o založených účtech, nikoliv aktivních uživatelích).

Daniel Dočekal

26. 11. 2011 10:10
Doba čtení: 1 minuta

QR kódy prý výrazně pomáhají byznysu

Zjistil to server Social Media Examiner a nabízí řadu možností, jak tyto kódy integrovat do vaší sociální prezentace. V Česku se ale zatím opticky čitelné kódy, které se použijí především v kombinaci s mobilními telefony příliš nechytily. Používáte je vy?

Vojtěch Bednář

8. 2. 2011 22:51
Doba čtení: do minuty

Odhadování ze souvislostí změní vše, vyhledávání i SEO

Je pro vás instantní hledání Google šokující novinkou? Připravte se na ještě větší změny: nová technologie vám dá výsledky hledání, aniž byste zadávali hledací výraz.

Patrick Zandl

17. 12. 2010 6:25
Doba čtení: 8 minut