Hlavní navigace

Seriál Dotazy čtenářů

Dotazy čtenářů: vypínání analogu obrátilo pozornost k terestrickému vysílání

Vypnutí analogového vysílání, které nastalo koncem září v územní oblasti Plzeň a koncem října v celé oblasti Prahy a Středních Čech, znovu obrátilo pozornost diváků k terestrickému příjmu televize. Svědčí o tom dotazy, které jsme dostali do redakce serveru Digizone.cz a státního informačního webu Digitálně.tv. Drtivá většina dotazů souvisela právě s terestrickým příjmem. Lidé stále častěji vnímají nástup digitální televize a pozorněji si všímají dokonce i vypínání analogového vysílání programu ČT 2.

Juraj Koiš

13. 11. 2009 0:00
Doba čtení: 7 minut

Dotazy čtenářů: Lze sledovat Českou televizi v HD a Digi TV bez placení?

I v dnešním kole otázek čtenářů serverů Digizone.cz a Digitálně.tv nejvíce rezonuje tématika terestrického vysílání. Diváci se začínají ve větší míře zajímat o dostupnost digitálního vysílání ve svých regionech jakož i o vypnutí analogu. Zvědavost vzbuzuje plán České televize spustit satelitní kanál ve vysokém rozlišení a stranou zájmu nezůstává ani pirátství a platforma Digi TV. Jeden divák se nás ptal, zda je opravdu možné tyto programy přijímat bez placení.

Juraj Koiš

8. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz o zapojení set-top-boxů a přechodu na digitální vysílání

Je zajímavé, že čtenáři DigiZone.cz se tentokrát ptali hodně na zapojení starých analogových komponentů k set-top-boxům. Osobně nás při zodpovězení jednoho z dotazů překvapilo, že majitel má nejen analogový videopřehrávač, ale i satelit. Přitom právě tento způsob šíření už možná za dva roky bude minulostí. Dále pak už následují tradiční dotazy jako např., kdy se bude v dané oblasti zapínat digitální vysílání nebo zda nás brzo čeká přechod na DVB-T2 a tím i pořizování nových set-top-boxů.

Lukáš Polák

6. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: Satelit vyhrává nad pozemním příjmem televize

Po nějaké době pro vás opět otvíráme redakční poštu, abychom zodpověděli vaše dotazy. Stále více se přesvědčujeme o tom, že lidé jsou nadšeni satelitním příjmem, protože otázky na DVB-S opět převažují nad těmi terestrickými. Diváky zajímá především možnost přijímat některé konkrétní programy na našem území, ale chtějí poradit také s koupí přijímače. Abychom ale nebyli pesimisty, objevily se i otázky zaměřené na pokrytí DVB-T. Jeden ze čtenářů nám také doporučil, jak ještě více vylepšit seznam vysílačů a technické parametry multiplexů.

Lukáš Polák

16. 1. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O set-top-boxech, satelitu i farmaceutickém chemikovi

Dnešní článek je opět věnován vám, čtenářům serveru DigiZone.cz, a dotazům, které jste poslali do naší redakční schránky. Tentokrát si mezi sebou rovným dílem otázky rozebrala témata Set-top-boxy a Terestrický příjem. Stranou však nezůstanou ani některé dotazy tak trochu odjinud. Tentokrát zajímalo jednoho z farmaceutických techniků, jak se zkontaktovat s některou z celoplošných televizí při návrhu na scénář nebo co dělat, potřebuje-li divák spojení na Naďu z pořadu Pohoda na Publicu.

Lukáš Polák

5. 12. 2008 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: Převážně o terestrické, ale také satelitní televizi

Digitální vysílání se pomalu zabydluje v nových regionech, kam se dostalo s tzv. digitálním boomem a někteří naši čtenáři stále řeší některé problémy s ním spojené. I proto otvíráme opět redakční schránku serveru DigiZone.cz, abychom odpověděli na vaše dotazy. Čím dál tím častěji ale dostáváme dotazy spojené také se satelitním vysíláním. Co dělat, když se signál jeví na přijímači tak, jako by byl kódovaný? Lze využít stávající analogový satelitní komplet pro příjem digitálního vysílání? Na tyto i další otázky odpoví právě dnešní článek.

Lukáš Polák

14. 11. 2008 0:00
| 4
Doba čtení: 6 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O Ústecku, satelitní TV z Francie i situaci Gitalu

Po čtrnácti dnech otvíráme opět redakční schránku serveru DigiZone.cz, abychom odpověděli na některé dotazy čtenářů, které do ní přišly. Tentokrát bude řeč o digitalizaci terestrického analogového vysílání na Bukové hoře u Ústí nad Labem i přechodu z komprese MPEG-2 na MPEG-4. Čtenáře také zajímalo, zdali s digitalizací nepřijdou o některé funkce svých přijímačů jako PIP (picture-in-picture) nebo nahrávání na pevný disk analogového DVD rekordéru. A jak je to vlastně s insolvenčním řízením společnosti Gital? Na tyto a další dotazy hledejte odpověď v dnešním článku.

Lukáš Polák

17. 10. 2008 0:00
| 6
Doba čtení: 6 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O satelitní televizi, koncesionářských poplatcích i nahrávání z DVB-T

Digitalizace je téma, které zajímá čím dál tím více lidí, protože se jich začíná bezprostředně dotýkat. To je důvod, proč opět už po týdnu otvíráme redakční poštu, abychom odpověděli na některé vaše dotazy. Tentokrát nebude řeč překvapivě hlavně o pozemním terestrickém vysílání, ale o satelitu. Diváky opětovně zajímalo, jak je možné v zahraničí přijímat české kanály nebo naopak, jak se dostat ke sledování atraktivních britských kanálů. Jeden z našich čtenářů se také zajímal o to, zda bude moci použít svůj satelitní přijímač v STA, kde je připojený digitální kabel.

Lukáš Polák

2. 10. 2008 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O rozšiřování DVB-T, konkrétních modelech set-top-boxů a spolupráci s DigiZone.cz

Po týdnu opět otevíráme redakční poštu, abychom čtenářům zodpověděli další část jejich dotazů. Tentokrát bude řeč např. o rozšiřování DVB-T a zajímavostí bylo, že oba čtenáři se ozvali z Liberecka. Třetího čtenáře, který je z Rokycan, zajímalo, jak je možné, že se mu u multiplexu 3 naladil pouze obsah, ale není možné ho sledovat. Poradíme, jak si poradit s digitálním příjmem na více televizorech a řeč bude také o konkrétních modelech set-top-boxů. Chcete psát pro náš server? Pak i vám je určen dnešní text.

Lukáš Polák

25. 9. 2008 0:00
Doba čtení: 7 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O terestrickém příjmu, českých TV v zahraničí a přivařeném kabelu

Po přibližně čtvrt roce jsme se rozhodli opět otevřít náš redakční e-mail, abychom zodpověděli dotazy našich čtenářů. Nestačili jsme se divit. Bylo jich tolik, že se do jednoho článku zkrátka nevejdou a brzo se tedy budete moci těšit na jeho pokračování. V dotazech, které zodpovídáme tentokrát, bude převažovat téma terestrické digitální televize. Zabrousíme ale také k té kabelové. Jednoho ze čtenářů zajímala i možnost příjmu českých kanálů v Německu. A lze je vůbec sledovat v zahraničí legálně? Čtenáři také stále zápasí s kabeláží, proto budou dva dotazy věnované právě jí. Objevily se však i dva e-maily, které radily naopak nám.

Lukáš Polák

18. 9. 2008 0:00
Doba čtení: 6 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O nabídkách satelitních operátorů, set-top-boxech i T-DAB

Během jednoho měsíce se nám v redakční poště sešlo opět několik dotazů od našich čtenářů, takže je čas na ně odpovědět. Tentokrát se točily otázky okolo satelitní televize, konkrétně platforem UPC Direct, Digi TV a CS Link nebo anglických stanic vysílajících v DVB-S titulky. Čtenáře preferující terestriku především zajímalo, jak dostat do nového FULL HD televizoru kvalitní signál nebo zda bude možné spustit záznam na set-top-boxu v době vaší nepřítomnosti. Diváci také vyhledávají kanál Eurosport HD a zajímá je, jak je to s povinným zařazováním nabídek některých kanálů do kabelových sítí.

Lukáš Polák

19. 6. 2008 0:00
Doba čtení: 10 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O abonenci kanálů, sledovanosti televizí i platformě Digi TV

Dnes je tomu téměř na den přesně dva měsíce, co jsme pro vás s dotazy otvírali redakční poštu. Protože se jich opět sešlo poměrně hodně, je čas na ně odpovědět. Tentokrát budeme radit, jak na aktualizaci firmwaru v set-top boxu, co dělat, když chcete sousedy informovat o přechodu na digitální vysílání a kde se dá zjistit sledovanost jednotlivých televizí. Stranou nezůstanou ani některé technické dotazy a přijde řada i na abonenci kanálů Galaxie sport a Sport 5. Nakonec si také přečtete, že někteří lidé si nás stále pletou s provozovatelem placené satelitní televize Digi TV.

Lukáš Polák

21. 5. 2008 0:00
Doba čtení: 8 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: praktické otázky digitalizace i skryté titulky

Opět pro vás otevíráme schránku redakčního e-mailu serveru DigiZone.cz. Dnes se v ní sešly dotazy na využití staré paraboly, na problematiku digitalizace a bytového družstva i na výběr vhodných set-top-boxů. Jeden ze čtenářů přišel s nápadem instalovat pro DVB-T centrální vysílač do středu republiky a šířit odtud program pro celé území jen na jednom kanále. Připojil také ideu využívat set-top-box jako samostatný přijímač digitálního rozhlasu. Na závěr se dočtete, že barvení skrytých titulků ohluchlým lidem víc vadí než pomáhá.

Jan Kálal

20. 3. 2008 0:00
Doba čtení: 14 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: o Digi TV, set-top-boxech i zemském pokrytí

Nová várka zodpovězených dotazů čtenářů DigiZone.cz představuje tentokrát pestrou směs. Čtenáře našeho serveru zajímají možnosti satelitního příjmu, ale i zemské digitální pokrytí. Tradičním tématem bývají set-top-boxy a všechno s nimi spojené. Tentokrát se ale dočtete i o tom, jak dohledáním ztraceného manuálu pomohl server DigiZone.cz rozveselit jedno manželství nebo jak jsme zastavili slzy maminky s duálním set-top-boxem od Digi TV, které se nedařilo nahrávat jiný než sledovaný program.

Jan Kálal

27. 2. 2008 0:00
Doba čtení: 19 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: zaměřeno na příjem DVB-T a DVB-S

Články o digitálním televizním příjmu patří na serveru DigiZone.cz k velmi čteným. Přesto v nich ne každý ze zájemců o digitální vysílání najde odpověď na svoje trápení, a tak na redakční e-mail přicházejí čas od času dotazy, ve kterých se zájemci na problematiku televizního příjmu ptají dál. Nabízíme vám tentokrát pohled do zodpovězené redakční pošty, do kterého jsme vybrali pouze otázky týkající se příjmu digitální televize. A to buď zemskou nebo satelitní cestou.

Jan Kálal

3. 1. 2008 0:00
Doba čtení: 9 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: tentokrát i o nahrávání a satelitním příjmu

Po měsíci tu máme další várku zodpovězených dotazů čtenářů serveru DigiZone.cz. Tradičně nejvíce otázek směřovalo na téma digitálních přijímačů jako hmatatelných prostředníků mezi diváky a televizní digitalizací. Lidé se ve zvýšené míře zajímali kromě zemského digitálního příjmu také o vysílání přes satelit. Další otázky směřovaly k problematice nahrávání a rozšiřování nabídky televizních programů. Stranou zájmu nezůstaly ani společné televizní antény nebo vysílání ve formátu MPEG-4. Jako bonbónek přikládáme dotaz čtenáře, který si chtěl od serveru DigiZone.cz objednat příjem programu HBO.

Jan Kálal

19. 11. 2007 0:00
Doba čtení: 10 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: set-top-boxový speciál

Do naší redakční elektronické pošty každý týden přijde několik dotazů na digitální televizní vysílání a věci s ním související. Evergreenem je téma set-top-boxů a k němu přidružené praktické otázky. Vybrané příspěvky a naše odpovědi jsme pro vás proto připravili ve speciálním článku. Pokud byste chtěli některé z odpovědí rozšířit, neváhejte využít možností diskusního fóra.

Jan Kálal

11. 10. 2007 0:00
Doba čtení: 9 minut

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: Ústecko, STA a set-top-boxy

Seriál čtenářských dotazů se na DigiZone.cz dočkal už čtvrtého pokračování. Digitalizace našim příznivcům stále přináší nové a nové otazníky, na které se jim snažíme odpovědět. Tentokrát bude řeč o zapojení set-top-boxu a možných problémech, o společných televizních anténách a startu vysílání DVB-T z ústecké Bukové hory. A nejen to. Více se dočtete v dnešním článku otázek a odpovědí.

Jan Kálal , Jan Potůček

8. 2. 2007 0:00
Doba čtení: 8 minut

Co zajímá čtenáře DigiZone.cz?

Na redakční e-mail chodí i nadále dotazy čtenářů, kteří se zajímají o různé aspekty digitálního vysílání. Po čase jsme se proto rozhodli uveřejnit v pořadí už třetí díl odpovědí na položené otázky. Hlavní roli i nadále hrají otazníky kolem set-top-boxů, ke kterým si přidávají dotazy na příjem digitálního vysílání. Novinkou je rostoucí zájem o problematiku televizorů.

Jan Kálal , Jan Potůček

9. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 10 minut

Čtenáři se ptají dál, redakce DigiZone.cz odpovídá

První díl článku odpovědí na čtenářské dotazy se vám podle reakcí líbil, a tak jsme rozhodli vydat jeho pokračování. Na e-mailovou adresu redakce@digizone.cz stále přicházejí další otázky na technické řešení a na pokrytí digitálním signálem. Zatímco na téma set-top-boxů většinou umíme rychle odpovědět, informaci, kdy bude vysílání DVB-T dostupné v té které lokalitě, bohužel zatím nemáme.

Jan Kálal

1. 3. 2006 0:00
| 6
Doba čtení: 9 minut

Čtenáři se ptají, redakce DigiZone.cz jim odpovídá

Na e-mailovou adresu redakce@digizone.cz přicházejí dotazy čtenářů, kteří o zemském digitálním vysílání chtějí vědět více. Možná podobné otázky napadají i vás, a tak jsme připravili výbor z redakční pošty, který shrnuje informace o pokrytí, set-top-boxech a dalších tématech zemského digitálního vysílání

Redakce

16. 2. 2006 0:00
Doba čtení: 10 minut