Hlavní navigace

Seriál Multiplex B

Prima klub, další klient do multiplexu 3?

Udělením vysílací licence pro druhý program televize Prima, stanici Prima klub, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání de facto rozhodla o složení celého jednoho komerčního multiplexu pro celoplošné zemské digitální televizní vysílání. Zbývá odpovědět na otázku, zda tímto multiplexem bude digitální síť 3 společnosti Czech Digital Group, nebo nějaká jiná. Příliš mnoho dalších možností se nenabízí.

Jan Potůček

20. 6. 2008 0:00
Doba čtení: 7 minut

Plzeň se dočkala digitální televize, Brno a Ostrava posilují

Počet krajských měst, ve kterých lze pozemní cestou sledovat digitální televizi, se ode dnešního dne rozšiřuje na pět. Po třech dnech testů startuje oficiální digitální vysílání v Plzni. Na rozdíl od všech ostatních lokalit nejsou na Plzeňsku prvními digitálně přenášenými programy stanice České televize ani Nova, nýbrž televize Prima, hudební kanál Óčko a nová zpravodajská stanice Z 1. Všechny tři programy dnes zároveň oficiálně zahajují zemské digitální vysílání v Brně a Ostravě. UVNITŘ MAPY POKRYTÍ

Jan Potůček

1. 6. 2008 0:00
Doba čtení: 5 minut

Prima zahájila zemské digitální vysílání v Brně

Počet digitálně šířených televizí v Brně se od čtvrtečního odpoledne rozšířil na šest. Zkušební digitální vysílání zde zahájila televize Prima, která od úterý 20. května volně přejde na vysílání řádné. Prima je součástí přechodného digitálního multiplexu B provozovaného společností Czech Digital Group (CDG) a je zatím jediným programem v této síti. Multiplex na kanálu 59 z vysílače Hády brzy doplní hudební televize Óčko a nový zpravodajsko-publicistický kanál Z 1. UVNITŘ MAPY POKRYTÍ A TECHNICKÉ PARAMETRY SÍTĚ

Jan Potůček

15. 5. 2008 14:50
Doba čtení: 6 minut

Public TV, šestý televizní program v multiplexu B

Od středy 11. července vysílá prostřednictvím pražského a středočeského digitálního multiplexu B na kanálu 46 opět šest televizních programů. Síť provozovaná společností Czech Digital Group (CDG) se rozšířila o novou českou stanici Public TV, dostupnou zatím jen prostřednictvím satelitní služby CS Link. Šest televizí vysílalo prostřednictvím multiplexu B naposledy letos v lednu, kdy ho opustil slovenský zpravodajský kanál TA 3.

Jan Potůček

13. 7. 2007 0:00
Doba čtení: 8 minut

Podmínka Primy pro vypnutí analogu: řešení otázky regionů

Líbí se nám nabídka dvou kompenzačních licencí, chtěli bychom i čtyři, ale pro nás je při přechodu na zemské digitální vysílání důležitá otázka regionů a jejich připojování do našeho vysílání. Chceme, aby digitální vysílání nastolilo rovné a nediskriminační podmínky pro všechny. Asi tak by se dal shrnout hlavní závěr pondělní tiskové konference televize Prima k připravované „diginovele“ zákona o rozhlasovém a televizním vysílání.

Jan Potůček

10. 7. 2007 0:00
Doba čtení: 13 minut

Vymění Prima digitální vysílání v Brně za severní Čechy?

Multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova by nemusel být jedinou digitální sítí, která na přelomu června a července zahájí vysílání z Bukové hory v severních Čechách. Vážný zájem o rozšíření pokrytí na tuto lokalitu má také provozovatel přechodného multiplexu B, společnost Czech Digital Group (CDG). Diváci v severních Čechách by se tak mohli dočkat také digitálního vysílání televize Prima.

Jan Potůček

18. 4. 2007 0:00
Doba čtení: 6 minut

Prima chce digitálně vysílat všude tam, kde Nova

Televize Prima zřejmě přehodnotila svůj postoj k digitalizaci zemského televizního vysílání. Alespoň podle vyjádření svého nového výkonného ředitele Petra Chajdy, který v úterý během chatu na webových stránkách Primy uvedl, že stanice požaduje stejné podmínky pro start digitalizace, jaké má veřejnoprávní Česká televize nebo komerční Nova. Nejzásadnějším požadavkem je podle Chajdy shodné pokrytí signálem DVB-T pro všechny tři velké analogové televize.

Jan Potůček

11. 4. 2007 0:00
Doba čtení: 6 minut

Prima by mohla už letos vypínat analog

Pokud televize Prima přistoupí na definitivní verzi Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání a vyžádají si to okolnosti, čeká ji už letos vypínání prvního důležitého analogového kmitočtu. Černý Petr by připadl divákům v Táboře a okolí, kteří Primu ladí na kanále 44 z vysílače Radimovice. Ten by totiž rušil signál plánovaného digitálního multiplexu společnosti Telefónica O2 z Českých Budějovic.

Jan Potůček

16. 1. 2007 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jaké jsou šance na pokračování multiplexu B?

Popravdě řečeno mizivé. Po slovním kličkování na Českokrumlovské mediální konferenci, kde nejdřív zaznělo, že pražský multiplex B ukončí k 31. prosinci vysílání a metropole tak přijde o šest z jedenácti digitálně šířených televizních programů, aby operátor sítě, společnost Czech Digital Group (CDG), tuto informaci bleskově vyvrátila a potvrdila podání žádosti o prodloužení experimentální licence, jsou šance na úspěch této žádosti opravdu malé.

Jan Potůček

10. 11. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Multiplex B má problémy, a nejen se signálem

Televizní diváci v Praze a středních Čechách odkázaní na pozemní digitální příjem si stále častěji stěžují na výpadky přechodného multiplexu B, v němž kromě některých zkušebních programů řádně vysílá i televize Prima. Provozovatel sítě, společnost Czech Digital Group (CDG), dokonce kvůli problémům s kvalitou signálu dočasně vypnula vysílač Ládví. Co je příčinou technických potíží a kdy je CDG odstraní? A jak to bude s vysíláním multiplexu B po Novém roce, kdy většině programů končí zkušební licence?

Jan Potůček

17. 10. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Óčko slaví čtyři roky, od října změní program

Hudební televize Óčko v říjnu oslaví čtvrtý rok existence. Stanice, která začínala jako podnik několika nadšenců a později se stala součástí mediálního domu Mafra, je podle výsledků sledovanosti dlouhodobě nejúspěšnějším kabelovým a satelitním televizním programem v České republice. V Praze, kde ji lze naladit i v přechodném zemském digitálním multiplexu B, ji sleduje vůbec nejvíc diváků z celé republiky. Nejen oni zřejmě uvítají programové změny, jež Óčko ohlásilo na začátek příštího měsíce.

Jan Potůček

21. 9. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Televize Noe – neúspěšný žadatel, který přesto vysílá

Mezi neúspěšnými žadateli o licenci pro zemské digitální vysílání není mnoho společností, které se rozhodly počkat na další výběrové řízení a mezitím vysílat prostřednictvím jiné digitální platformy. Kromě nabídkové stanice TOP TV jde také o křesťanskou televizi Noe. Diváci ji naladí nejen přes družici, kde vysílá volně, ale také v rozvodech některých kabelových společností.

Jan Potůček

23. 5. 2006 0:00
| 7
Doba čtení: 7 minut

TA 3, jedenáctá digitální televize v Praze

Fandové digitálního vysílání v Praze mají ode dneška opět bohatší programovou nabídku. Po mnoha týdnech odkladů startuje v pražském multiplexu B na kanále 46 slovenská zpravodajská stanice TA 3. Celkově tak lze nyní v Praze a středních Čechách na digitální set-top-box naladit už jedenáct televizních programů ve třech přechodných digitálních sítích. Některé stanice vysílají i ve dvou multiplexech najednou. TA 3 je už druhou zpravodajskou televizní stanicí v pražském éteru.

Jan Potůček

30. 3. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Prima může celostátně vysílat v DVB-T, ale s regiony

Po České televizi a televizi Nova se může do řádného digitálního vysílání vrhnout také televize Prima. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila její žádost o zařazení do přechodné vysílací sítě B, kterou provozuje společnost Czech Digital Group (CDG). Na pražském kmitočtu této sítě už Prima vysílá experimentálně. Řádný provoz DVB-T by měla spustit do tří měsíců. V místech, kde to bude možné, se musí o kmitočty podělit s regionálními televizemi.

Jan Potůček

15. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 6 minut

Zbaví se Prima v DVB-T regionálních televizí?

Jedním z největších problémů přechodu na pozemní digitální vysílání je otázka překlopení stávající licence televize Prima. Ta totiž není tak jednoduchá jako u Novy, stojí na sdílených analogových kmitočtech. Prima se o ně dělí s několika regionálními televizemi, které pouští v přesně stanovených časech do svého vysílání. Některá z těchto studií chtějí sdílené kmitočty zachovat i po přechodu na DVB-T.

Jan Potůček

7. 11. 2005 0:00
| 1
Doba čtení: 10 minut

TOP TV, nový přírůstek v pražském experimentu

Zkušební digitální multiplex společnosti Czech Digital Group v Praze se rozšířil o další televizní program. Od pondělí 26. září nabízí teleshoppingový a hobby kanál TOP TV, který zaplnil pozici po zaniklé metropolitní stanici TV Praha. CDG tak ve svém experimentu šíří šest televizních a šest rozhlasových stanic.

Jan Potůček

27. 9. 2005 0:00
Doba čtení: 6 minut

Prima chce spustit řádné digitální vysílání v Praze a Brně

Po České televizi chce řádné digitální vysílání zahájit také televize Prima. Stanice už požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o kmitočtový příděl v části digitální sítě B, kterou provozuje vlastnicky spřízněná společnost Czech Digital Group. Podle mluvčí televize Jany Malíkové se vysílání bude zpočátku týkat pouze Prahy, Brna a nejbližšího okolí.

Jan Potůček

3. 10. 2005 0:00
| 8
Doba čtení: 4 minuty