Hlavní navigace

Seriál Vánoce a Silvestr 2010 na českých televizích

Vánoce v HD kvalitě: kdy vám která televize nabídne vysoké rozlišení?

Opravdovým lídrem programu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) bude o letošních vánočních svátcích Česká televize. Celkem nabídne osmnáct pořadů ve vysoké kvalitě. Jako třešničku na dortu pak odvysílá remasterovanou pohádku Byl jednou jeden král s Janem Werichem. Stydět se naopak může Nova, která za celou dobu nabídne divákům pouhé dva (slovy DVA) snímky v HDTV, a to ještě z oblasti americké kinematografie. Stejně na tom bude i sesterská Markíza. Na pár zajímavých pořadů ve vysokém rozlišení narazí diváci i na německých nekódovaných programech Das Erste a ZDF.

Doba čtení: 4 minuty

Jaké budou Vánoce a Silvestr na Barrandově? Plné filmů, hlavně českých

Alternativní svátky. Tak právě těmito dvěma slovy by se dala nejlépe vystihnout vánoční a především silvestrovská nabídka digitální plnoformátové televize Barrandov. Když se totiž podíváme do jejího programového schématu na poslední týden letošního roku, marně bychom zde hledali estrádní zábavu nebo skeče. Najdete tu naopak ale kvanta českých filmů. Na své si přijdou především příznivci Antonie Nedošínské, kteří ji uvidí minimálně ve třech snímcích. Jediným zábavným pořadem Barrandova bude o svátcích pěvecká show Helena na Broadwayi.

Doba čtení: 4 minuty

Vánoce a Silvestr na programech České televize - Jedničce a Dvojce

Programy České televize si o Vánocích a na Silvestra rozdělí spravedlivě diváky mezi sebe. Ti, co budou chtít konzumovat tradiční zábavu a pohádky, si pustí Jedničku, náročnější publikum pak zvolí ČT 2. Na Silvestra pravděpodobně čeká na diváky Dvojky nejedno překvapení, protože těžko lze tipovat, co se skrývá pod blokem, který veřejnoprávní médium z Kavčích hor nazvalo jako Sobotománii. V něm vystoupí mimo jiné „hloupá blondýna“ Iva Pazderková a Ondřej Ládek alias písničkář Xindl X. Jednička na Silvestra láká diváky pro změnu Václavem Postráneckým a Pavlem Zedníčkem.

Doba čtení: 6 minut

Jaké budou Vánoce a Silvestr na programech televize Prima?

Vánoce letos oslavíte s Primou pouze na hlavním televizním kanálu. Ten si pro diváky připravil řadu tuzemských i zahraničních filmů. Nebude chybět klasika jako Sůl nad zlato, Kristián, Rodinné trampoty oficiála Tříšky nebo Pyšná princezna. Romantické duše pak jistě potěší Láska nebeská nebo Don Juan DeMarco. Prima Cool ale jako by na Vánoce úplně zapomněla. Nabídne sice divákům pár „krváků“, vždyť přece podle ní půjde o „Velmi krutý Vánoce“, ale jinak nebude její schéma ani na Silvestra nijak vybočovat. To Prima si naopak na poslední den letošního roku přichystala velkou show s názvem Česko Slovensko má Silvestra.

Doba čtení: 4 minuty

Jaké budou Vánoce a Silvestr na programech televize Nova?

Pohádkovému klání s Českou televizí se bude o Vánocích věnovat především hlavní program televize Nova. Filmový kanál Nova Cinema sice upraví svoje vysílací schéma, nabídne však především zahraniční romantické filmy a pohádky. O Silvestru Nova tradičně sáhne po "obývákové show" Mejdan roku z obýváku, Nova Cinema svoje schéma oproti jiným dnům nezmění – přes půlnoc na tomto programu půjde film, který začíná deset minut po 23. hodině. A jaké změny připravují na Vánoce a Silvestra další dva programy Novy, placená Nova Sport a MTV?

Doba čtení: 8 minut