Hlavní navigace

Seriál Webovinky: novinky na World Wide Webu

Přehledy nových, inovativních, zásadních či prostě zajímavých služeb a projektů na zahraničním i českém webu.

Webovinky 49: webové služby k vašim službám

Další díl průvodce neznámými online službami. Dnes nabízíme správce projektů, burzu slevových kuponů, rešeršovač, dětskou sociální síť a zajímavý realitní web.

3. 3. 2011 6:20
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 47: to nejlepší z WebExpo 2010

Představíme si nejzajímavější projekty z přehlídky startupů z letošní české konference WebExpo, jejímž mediálním partnerem byla Lupa. Bylo z čeho vybírat!

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 46: hoď ho do stroje, pusť to do světa

První dnešní novinka vám nabídne zajímavou variantu zveřejňování statusů - v audio podobě. Myslíte si, že se blíží váš "definitivně poslední status"? Další stránky nabízí pomoc s vytvářením závěti, bohužel pouze podle americké legislativy. Pak vám nabídneme místo, kde můžete zveřejnit pochvalu nebo kritiku na lidi, s nimiž se dostanete do styku. Možná ale více užijete videokonferenci, v níž vám někdo jiný online pomůže s řešením vašich životních zádrhelů. Jedním z takových bývá i hledání životního partnera. Pokud si s jeho nalezením nevíte rady, zkuste jej hledat věděcky, pomocí poslední naší novinky.

22. 10. 2010 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 45: království za pizzu!

Čeká vás čerstvá dodávka nejnovějších zejména českých internetových služeb, které vám zpříjemní život. Můžete si přečíst knihu z webu, objednat si radu na klíč a nebo objednat pizzu. A na konci se vrhněte do víru sociálních služeb.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 44: švestičky z lokální zahrádky

Dnešní díl zahájíme službou, která vám pomůže obohatit váš stůl o nabídku biopotravin a produktů místních zemědělců. Pak se podíváme na web umožňující posílat "inteligentní" pozvánky na různé srazy. Poskytneme vám také alternativu k vašemu oblíbenému webovému rádiu. Další služba vám poskytne prostě služby - lze si přes ni objednat vykonání nejen různých drobných pochůzek, které vám otravují život, ale i větších firemních řešení. A když si nevyberete, babo raď! A ona vám skutečně může poradit - tedy prostřednictvím poslední novinky v dnešním výběru.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 43: kurs vaření a křišťálová koule

Dnes vám nabídneme skutečně povedené stránky s recepty. Nevaříte? Kupte si něco u stánku a pojďte se s námi podívat, jak možná bude vypadat svět v blízké budoucnosti. Naplní-li se, můžete si článek o tom z Internetu uložit prostřednictvím webového "vystřihovátka". Dále vám představíme nástroj na výrobu seznamů všeho druhu, a fotografům udělá radost online služba pro úpravu fotek.

29. 7. 2010 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 42: Přihřejte si vlastní polívčičku! Odvážně, ale ekologicky

Nevíte, co pořád vařit? Naše první novinka vám poradí. S plným žaludkem jde všechno lépe - například můžete natočit amatérské video a stát se tak žurnalistou. Nemáte na to čas? Pomocí další novinky delegujete jiné své úkoly na ostatní, a hned bude času dost. Až si na to koupíte novou kameru, podívejte se pro inspiraci, jak by se dalo s tou starou naložit ekologicky a šetrně. Další inspirací bude web, čemu se v New Yorku vyhnout. To by u nás neprošlo...

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 41: doba si žádá osobní přístup

První dnešní novinka je pomůcka pro tvorbu vašich vlastních výběrů z vašich tweetů. Milovníci statistiky si mohou pomocí kalendáře mimo jiné spočítat, jak často dělají určité věci. Dále se dozvíte, jak propojit několik sociálních sítí a služeb do jednoho celku, představíme nový web pro prodej rukodělných výrobků, a nakonec si můžete zkontrolovat, jaké informace o vás jsou veřejně přístupné.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 40: Viléme! Sousede! Voliči! Podnikateli!

První z májových novinek se týká vašeho soukromí. Bylo by pro vás výhodné komunikovat se sousedy z domu online? Máte možnost! Další startup vám poradí, koho volit. Potřebujete podrobnější statistiky vašich stránek? Chcete investovat nebo máte skvělé nápady? Potřebuje vaše firma logo a grafický manuál? To vše u nás dnes třeba najdete.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 39: vyberte si! Je z čeho

Dnes začneme nabídkou slevových kupónů na služby - stačí si vybrat. Vybrat vám ale pomůže i nový mashup pro Facebook. A až to oslavíte skvělou večeří, nezapomeňte se o ni podělit s virtuální komunitou! Další novinka vám pomůže přebrat informace z různých komunitních serverů. A až už nebudete vědět, co s penězi, poslední služba vám poradí, co si za ně koupit.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 38: prodejte, co nepotřebujete, a pak se nechte tetovat!

První novinka vám pomůže opět s prezentací, ale tentokrát trochu jinak. A do prezentace patří obrázky, videa a zvuky - to bude hned další zastávka. Další startup vám umožní rychle rozprodat, co v domácnosti nepotřebujete, a pak se můžete odreagovat významnými ksichtíky. A na závěr trochu adrenalinu, a co je větší než nechat se tetovat. Ale předtím si svůj "dekor" pořádně prohlédněte.

13. 4. 2010 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 37: Udělej si sám - turistického průvodce, web nebo samolepky

První novinka vám umožní udělat si vlastního turistického průvodce po místech, která chcete navštívit. Ty další vám pomohou s tvorbou propagačního textu, s nahráním a prezentací audioknihy a vlastních webových stránek. Poslední lahůdka vám umožní nadesignovat si vlastní samolepky.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 36: Váš online zubní kartáček

První dnešní novinka vám pomůže sehnat či naopak prodat lokální produkty místních farmářů. Nechováte-li vlastní krávy a slepice, co takhle vlastní rádio? A jestli nemáte zájem ani o rádio, určitě vás potěší jistota, že budete mít kdykoliv a kdekoliv svůj zubní kartáček, i kdyby se vám ztratila zavazadla. Nebo spíše oceníte trénink paměti, abyste si jej nezapomněli přibalit? Všechny spořivé osoby pak jistě potěší vyhledávač slev.

26. 3. 2010 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 35: jak vyprodat značkové oblečení a okopírovat Foursquare

Přehled nových zajímavých projektů na Internetu začneme dvojicí zajímavách českých služeb ProSebe a Webináře. A pak už se podíváme na anglické služby, které se snaží přenést koncept Foursquare na jiný typ lokací, nebo třeba vyprodat vaše nepotřebné oblečení.

23. 2. 2010 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 34: Sdílejte všechno! Sešity, zkušenosti i chalupu po babičce

První novinka dnes je určena studentům - máme pro ně online školní sešit, který lze sdílet přes Facebook. Druhá je pro majitele rekreačních nemovitostí. Chcete jednou na dovolenou jinam než zase na vaši chatu? Vyměňte si chatu za jinou! A nebo si s pomocí další služby alespoň přetvořte zahradu. Dále tu máme něco pro ty, kteří se snaží pracovat se sémantickým webem. A poslední služba vám poskytne dobré rady pro vaše podnikatelské začátky.

Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 33:celý svět dokořán

Dnes začneme opravdu univerzálním, celosvětovým jízdním řádem. Před odjezdem můžete ještě nakoupit zaručené zboží ve virtuální tržnici. Ubytování vám zajistíme výhodně pomocí last minute a po cestě si můžete zopakovat slovní zásobu cizího jazyka, v tom vám pomůže další novinka. A abyste na nic nezapomněli, nabízíme vám virtuální korkovou nástěnku.

Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 32: užiteční pomocníci pro studium i práci

Pro firmy bude užitečná dnešní služba na hlídání firemního vozového parku. Vědcům pomůžeme vyhledat jiné vědecké týmy a odborné články. Pro překladatele amatérské i z povolání tu máme online slovník živého, i neoficiálního jazyka. V práci i doma vám pomůže zajímavý inzertní web. A pro učitele a studenty nabízíme nakonec burzu učebnic a taháků.

Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 31: milý Ježíšku, chci nový dům

Jako první vám nabídneme nový český realitní server. Další tip je na pomůcku, která vám výrazně usnadní diskutován prostřednictvím Twitteru. Dále se můžete podívat na diskusi o doménách s diakritikou a napsat dopis Ježíškovi, abyste dostali přesně to, co jste si vybrali. A zůstaneme pak u nakupování a ukážeme si komunitní server, který vám s ním pomůže.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 30: bavte se a buďte in

Dnes vám první nabízená služba pomůže najít svého sportovního instruktora, ať už holdujete jakémukoliv sportu. Pokud máte radši oslavy všeho druhu, pošlete svým blízkým gratulaci! Pro ctitele biostravy zde máme weby s nabídkou lokálních produktů, a pro milovníky kuriozit web, kde se najde využití pro úplně všechno. A jestli si nejste jistí, zda jste úplně in, i to lze zkontrolovat.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 29: virtuální a vizuální jízda

Dnes jsme nachystali pastvu hlavně pro vaše oči. Nejprve vás čeká služba rozesílající pěkné pozvánky na akce. Pak vám nabídneme další možnost sdílení fotografií a vyhledávač ukázek z filmů podle zvoleného námětu. Máte-li děti, nabídneme jim revoluci ve světě hraček, a pokud se sami cítíte dětmi, ale dáváte přednost hračkám větším, nablýskaným a jezdícím, potěší poslední služba právě vás.

16. 10. 2009 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 28: virtuální trolové a kontakty na řemeslníky, to jsou nové startupy

Přehlídka pětice nových zajímavých projektů nabízí nejenom nově pojatý telefonní seznam s kontakty na řemeslníky, ale i virtuální trollí vesnici, kde můžete dobývat vesnice prostým opravováním zdrojového kódu a řešením testů. Takže programátoři trolové?

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 27: držte prst na tepu doby

Co pro vás máme dnes? Jeden inovativní srovnávač cen, vyhledávač nových hudebních hitů a stránku s videorecepty, které z vás ve chvilce udělají šéfkuchaře. Pro inspiraci nabídneme stránku tak plnou demografických analýz a srovnání, jak si jen srdce statistika může přát. A abyste věděli i to, co se děje na vašich stránkách, je tu jeden nadstandardní monitoring provozu na webových stránkách.

Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 26: usmějte se na celý svět

Chcete si pořídit nové bydlení a nevíte, jakou hypotéku? Dnes vám nabídneme užitečnou pomůcku. Další novinkou je český web pro sdílení fotografií, a hráčům nabídnemenové hry podle jejich chuti. Pobavily vás? Na další stránce si změříte, jak moc a ukážete svou náladu světu. A nepotěší-li vás hraní, jistě to dokáže poslech filmové hudby.

4. 9. 2009 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 25: založte si virtuální nebe

Vyrobte svým přátelům instruktážní video! Budou vás za to zbožňovat. A až zemřete, třeba vás za to pošlou do virtuálního nebe. Jestli se vám tam nechce, zkuste radši nakupovat podle hvězd - leccos se o nich dovíte i v nové filmové databázi.A potřebuje-li vaše gramatika strážného anděla, dozvíte se, kde k němu přijít.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 23: Lokalizuj nebo zemři

Dnešní doba žádá své. Abychom se neztratili v globálním moři informací, musíme je nějak zúžit, zpřesnit... Dnes vám proto nabízíme jeden sémantický vyhledávač, dopravní zpravodajství z vašeho okolí přes GPS, webové stránky pro váš malý sportovní klub a mapu, na níž si spočítáte, jak moc ekologické je nakupovat zboží z dovozu. A nevyznáte-li se v informacích sami, udělá to někdo za vás - třeba vám pohlídá solventnost vašich klientů podle veřejné databáze.

14. 8. 2009 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 22: už má váš rotvajler vlastní blog?

Naučte se bojové chvaty. Jak? Online. A na kurzovné si vydělejte pomocí pay per post, ukážeme vám, kde. Také vám pomůžeme najít dívku (chlapce), které jste někde potkali, ale ztratili jste jejich adresu. Dále nabízíme online encyklopedii plnou videonávodů, jak se co dělá, a komunitní server pro vaše zvířecí mazlíčky.

31. 7. 2009 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 21: jak je důležité míti přehled

Dnes vám nabízíme vyhledávač v hláškách z Twitteru, zajímavé tipy na dárky pro kohokoliv a RSS kanál s českými a slovenskými novinami. Můžete dále přetvořit v tweety některé vaše často opakované úkony a nakonec můžete také vyhledávat v dotazech uživatelů Internetu.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 20: vychytávky pro webmastery na všední den i pro svátek

Dnes máme zadáno pro všechny tvůrce webových stránek a blogů. Potřebujete monitorovat, jak moc se u vás kam kliká? Chcete automaticky vkládat na stránky obsah dokumentů? Máte možnost. Pak tu je také pomůcka pro ty, kdo blogují a zároveň twittují. Další stránky vám pomohou obchodovat s akciemi. A až vám z toho půjde hlava kolem, odreagujte se při vytváření vlastního zvonění na telefon.

Doba čtení: 3 minuty

Webovinky 19: Vše pro spokojenou rodinu

Hledáte video na Internetu zaručeně vhodné i pro nezletilé děti? Nebo internetovou hru, která pobaví vašeho dědečka? Dnes si možná vyberete. Dále vám poradíme, kde si založit virtuální nástěnku s rodinnými vzkazy a jak objednat jídlo až do domu. A máte-li akutní potřebu učinit svět lepším, v tom vám pomůže nový vyhledávač.

Doba čtení: 4 minuty

Webovinky 18: připravte překvapení sousedům

První z dnešních novinek vám zprostředkuje affiliate marketing. Máme pro vás taky dva způsoby, jak překvapit své sousedy. První, že jim pomůžete zorganizovat online vaše mezilidské vztahy, a ten druhý: vyměňte si dům s někým jiným a pořiďte sousedům na čas nové sousedy! A mezitím můžete k lepšímu změnit své tělo (cvičením a dietami) i svého ducha (poctivým vysokoškolským studiem).

Doba čtení: 4 minuty