Hlavní navigace

ShopAlike.cz

ShopAlike.cz je projekt internetového start-upu Visual Meta GmbH a je internetovým nákupním centrem pro módu, obuv, kabelky, šperky, hodinky, kosmetiku a sport.

Visual Meta založili Robert M. Maier a Johannes Schaback v lednu 2009 v malém bytě v berlínské čtvrti Prenzlauer Berg a již v dubnu téhož roku byla spuštěna webová stránka Ladenzeile.de. Cílem bylo vytvořit vizuálně atraktivní portál, který by zákazníkům představil produkty z desítek online obchodů na jedné webové stránce a přitom nabídl něco víc než klasický cenový srovnavač.

Díky pokročilému vyhledávání mají uživatelé možnost rychle a snadno nalézt požadovaný produkt, případně vyfiltrovat si jej podle požadavků jako barva, značka či velikost a lehce si jej porovnají s ostatní nabídkou.

Zákazníci mohou využívat vizuálního produktového vyhledávání v patnácti evropských zemích a vybírat si mohou z nabídky více jak šesti tisíc obchodníků, se kterými Visual Meta úzce spolupracuje. Mezi naše klienty patří světoznámé online obchody jako Amazon či Zalando, renomovaní značkoví výrobci jako Esprit, ale i další větší i menší prověřené online obchody.

V roce 2011 byl projekt pod názvem ShopAlike představen také ve Francii, Itálii a Španělsku. Následovaly další evropské země a v roce 2013 se připojilo s dalšími středoevropskými zeměmi také české online nákupní centrum ShopAlike.cz.

Jméno firmy Visual Meta GmbH
Web startupuhttp://www.shopalike.cz/
ZakladateléRobert M. Maier a Johannes Schaback