Hlavní navigace

Adobe podporou pro H.264 upevňuje své prvenství ve světě videa na internetu

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 21. srpna 2007 – Společnost Adobe dnes ohlásila nejnovější aktualizaci softwaru Adobe® Flash® Player 9 , pojmenovanou Moviestar, která bude obsahovat podporu pro standard videa H.264 – stejný standard, který využívají videopřehrávače s vysokým rozlišením Blu-Ray® a HD-DVD®. Aktualizace podporuje také zvuk HE-AAC (High Efficiency AAC), stejně jako hardwarově akcelerované přehrávání videa na celé obrazovce s vylepšenou podporou více jader.

Sdílet

Tyto novinky posílí vedoucí pozici Adobe v oblasti internetového videa, protože umožní přenos obrazu ve vysokém rozlišení a kvalitního zvukového obsahu prostřednictvím široce rozšířeného přehrávače Adobe Flash Player. Tím dláždí cestu k další expanzi bohatého multimediálního obsahu ve Flashi na osobních počítačích i spotřebních zařízeních podporujících H.264. Beta verze nejnovější aktualizace přehrávače Adobe Flash Player 9 bude ještě dnes dostupná ke stažení na stránkách Adobe Labs na http://labs.a­dobe.com.

Kódování H.264 je již dostupné v aplikacích Adobe Premiere® Pro a Adobe After Effects®. Přehrávání H.264 je nyní umožněno ve všeobecně rozšířeném přehrávači Adobe Flash Player a bude podporované v prostředí Adobe Integrated Runtime (AIR™) a v aplikacích vyvinutých se softwarem Adobe AIR, včetně přehrávače Adobe Media Player™. Adobe AIR je aplikační runtime prostředí pro více operačních systémů, které umožní vývojářům využít jejich stávající znalosti k tvorbě bohatých internetových aplikací, které lze provozovat i mimo prostředí webového prohlížeče. Přehrávač Adobe Media Player, využívající architekturu Flash od Adobe oceněnou cenou Emmy®, přináší divákům atraktivnější způsob sledování videa. Vydavatelům obsahu nabízí nové možnosti distribuce, sledování a budování obchodních příležitostí, spojených s jejich multimediálními zdroji.

„Společnost Adobe se zaměřuje na poskytování kompletních řešení od vytváření až po přehrávání, která umožní tvůrcům i vývojářům vytvářet videonahrávky a bohatý multimediální obsah a ty pak využívat pro mnoho nejrůznějších distribučních a přehrávacích prostředí,“ řekl John Loiacono, viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Zahrnutí kodeku H.264, který představuje již široce zavedený standard, do přehrávače Adobe Flash Player, prostředí Adobe AIR, řady produktů Creative Suite® a připravovaného přehrávače Adobe Media Player urychlí pracovní postupy našich zákazníků a umožní vytvářet a opakovaně využívat vysoce kvalitní webové video bez dalších nákladů na vývoj.“

Široký záběr pro diváky
Obsah pro Adobe Flash Player je možné přehrávat na více než 98 procentech osobních počítačů připojených na internet a také na celé řadě různých zařízení. V současnosti lze s využitím Adobe Flash Playeru sledovat živě vysílané i on demand televizní kanály. Tato technologie také posiluje možnosti tzv. komunitních sítí, jako jsou YouTube a MySpace. Vzhledem k tomu, jak Adobe rozšiřuje využití Flashe i mimo webový prohlížeč, bude možné sdílet obsah na různých zařízeních a lidé získají skvělé zážitky z videa ve svých oblíbených přehrávačích videa, včetně připravovaného přehrávače Adobe Media Player. Spotřebitelé také mohou streamovat uživatelsky generovaný obsah, například domácí videa, z programu Adobe Premiere® Elements s použitím přehrávače Adobe Flash Player a přehrávat filmy na kapesních a přenosných zařízeních.

„Společnost MTV Networks se vždy usilovala o zpřístupnění populární hudby a zábavních programů pro všechny tak, aby naši diváci měli možnost sledovat své oblíbené pořady z kanálů jako CMT, COMEDY CENTRAL, Logo, MTV, Nickelodeon, Spike nebo VH1,“ říká Nick Rockwell, senior vicepresident a CTO u MTV Networks. „Flash je důležitou součástí naší strategie a podpora H.264 v přehrávači Adobe Flash Player, Adobe AIR a připravovaném Adobe Media Player zajistí, že nadále budeme přinášet vysoce kvalitní obsah pro naše diváky.“

S podporou pro H.264 a HE-AAC mohou vydavatelé obsahu snížit své náklady na kódování a přípravu dat pro distribuci v přehrávači Adobe Flash Player, protože tyto standardy jsou již začleněné do jejich stávajících pracovních postupů vytváření videa. Navíc společnost Adobe spolupracuje s celou komunitou partnerů v oblasti kódování videa na rozšíření bohatých multimediálních možností prostředí Flash, které již podporují tyto standardy.

Dostupnost
Veřejná beta verze softwaru Adobe Flash Player 9 s názvem Moviestar, obsahující funkčnost pro H.264 a HE-AAC, bude ještě dnes dostupná k bezplatnému stažení ze stránek Adobe Labs na http://labs.a­dobe.com. Očekává se, že finální verze bude dostupná na podzim ve formě aktualizace. Software Adobe Flash® Media Server a Adobe Flash Media Encoder, podporující tyto nové kodeky, se bude předvádět v průběhu mezinárodní výstavy a konference IBC 2007 ve výstavním a kongresovém centru RAI v Amsterdamu od 7. do 11. září (stánek 7.721) a znovu na konferenci Adobe MAX v Chicagu, která začíná 30. září.

O společnosti Adobe
Adobe revolučním způsobem mění přístup a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a prostřednictvím jakýchkoliv médií. Další informace najdete na www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).