Hlavní navigace

Centralway investuje do webového projektu ceknito.cz

[Tisková zpráva] Praha, 3.4.2007 – Centralway Holding, AG vstoupil do projektu www.ceknito.cz a www.ceknito.sk. Čeknito je stránka, kde je možné prohlížet, stahovat i vkládat krátká videa. Cílem společnosti Centralway je vytvořit společně se zakladateli projektu Jurajem Filipejem (25) a Ladislavem Zigo (27) nejnavštěvovanější česko-slovenský a později středoevropský prostor pro sdílení a prohlížení video nahrávek.

Sdílet

Od vzniku internetových stránek se programátoři a webmasteři zabývali možnostmi jak stránky nejlépe využít. Přišly obrázky, ke kterým se později přidaly i hudební soubory. A nakonec je následuje video, které je možné sdílet s celým světem. Čeknito.cz se stává „českým“ YouTube serverem. Díky umístění serverů v České republice je nespornou výhodou Čeknito.cz rychlost pro upload, tedy nahrávání dat na internet.

Služby Čeknito.cz jsou určeny českým uživatelům, kteří nechtějí, aby se jejich výtvor nebo dílo ztratilo ve spleti videí na jiných celosvětových serverech sdílejících video. Čeknito.cz a Čeknito.sk vytvoří komunitu fanoušků, kteří budou sdílet své vlastní videoklipy, zvukové nahrávky v internetovém či mobilním prostoru.

Pro společnost Centralway, která působí na českém a slovenském trhu od roku 2000, je tato obchodní transakce již několikátou, úspěšně realizovanou, za poslední dobu. Cílem společnosti Cenralway je zejména podpora trendových projektů, které mají budoucnost a stojí za nimi mladí a ambiciózní lidé.

Juraj Filipeje už v minulosti vytvářel webové prezentace a svůj zájem o 3D design a webdesign zúročil na projektu Ceknito, kde se v současnosti věnuje administraci portálu s videi čeknito. Ve volných chvilkách se věnuje motorovému paraglidingu a cyklistice.

Ladislav Zigo se věnuje tvorbě webů už více jak 5 let. Nejprve začínal jako programátor webových prezentací a her na platformě Flash. V současnosti se věnuje vývoji kompletních internetových. Když je čas rád si přečte dobrou knihu.

Tuto strategii potvrzuje svými slovy Aleš Ptáčník, CEO Central Europe Centralway, který říká: „Investování do společností a zajímavých projektů za účelem maximalizace jejich hodnoty je hlavním záměrem Centralway“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).