Hlavní navigace

MyHeritage přebírá rodinnou sociální síť Kindo

[Tisková zpráva] MyHeritage, jedna ze světově nejoblíbenějších rodinných internetových služeb, dnes oznámila převzetí rodinné sociální sítě Kindo. MyHeritage má celosvětově více než 25 milionů uživatelů a je známá pro svoji vyspělou technologii pomáhající rodinám objevovat své předky a posilovat vzájemné vazby, včetně technologie Smart Matching a automatického tagování fotografií. Tým Kindo, který disponuje zkušenostmi ze sociálních sítí usnadní MyHeritage realizovat její vizi být “Facebookem pro rodiny”. Součástí akvizice je vytvoření obchodní divize MyHeritage v Londýně.

Sdílet

“Příchod týmu Kindo do společnosti MyHeritage dostává celou firmu do silnější pozice při realizaci myšlenky umožnit propojení rodin po celém světě,” prozradil Gilad Japhet, zakladatel a výkonný ředitel MyHeritage. “Kombinace našich inovativních a sofistikovaných technologií s vyspělým a prověřeným marketingem Kindo upevní naši pozici coby lídra trhu. Kindo navíc vytvořilo službu s přívětivým rozhraním a solidní uživatelskou základnou.”

Společnost MyHeritage, založená a současně řízená Giladem Japhetem, pomáhá lidem po celém světě komunikovat se svými blízkými v rámci rodiny a zároveň objevovat rodinné předky. Tyto služby jsou unikátní svým celosvětovým rozsahem, překladem do 25 jazyků a probíhajícími pracemi na dalších jazykových verzích. Za působivým růstem počtu uživatelů stojí rostoucí poptávka rodin po jednoduché formě komunikace a sbližování se. Služba MyHeritage je zdarma přístupná prostřednictvím internetu nebo jednoduchého softwaru, který je volně ke stažení na stránkách společnosti. Spojením MyHeritage s Kindo vznikne výrazně rozsáhlejší rodinná síť a služby zároveň přinesou uživatelům ještě vyšší přidanou hodnotu.

Tým Kindo v Londýně se stane nedílnou součástí MyHeritage a přispěje tak k uskutečnování vize společnosti stát se nejlepším místem na internetu pro rodiny. Uživatelé Kindo mohou už nyní získat zjednodušeně přístup do unikátní technologie MyHeritage usnadňující odhalování a poznávání rodinné historie. Těžit mohou rovněž z inteligentního tagování fotografií, které automaticky skenuje a rozpoznává obličeje osob na fotografiích, což přináší novou úroveň zpřehledňování, vyhledávání a sdílení rodinných fotografií.

“MyHeritage a Kindo sdílejí společnou představu o budoucnosti rodin na internetu. Všichni máme zájem dát lidem snadný a zábavný nástroj ke komunikaci, plánování a organizování událostí, sdílení vzpomínek a udržování vztahů bez jakýchkoliv územních omezení,” prozradil Nils Hammar zakladatel Kindo. “Ve společnosti Skype jsme poznali, jak silným nástrojem může internet být při komunikaci v rámci rodin a naším cílem v MyHeritage nyní je všechny tyto poznatky zúročit a posunout o krok kupředu.”

O společnosti MyHeritage

Stránky MyHeritage.com byly založeny týmem lidí s vášní pro genealogii a velkými znalostmi internetových technologií. Jsou jednou z největších sociálních sítí pro rodiny na světě a zároveň druhým největším rodinným portálem věnovaným rodinné historii. Služby MyHeritage jsou dostupné v 25 jazycích a jsou domovem vice než 25 milionům obyvatel a 260 milionům profilů. Společnost sídlí v Bnei Atarot poblíž Tel Avivu v Izraeli. Pro více informací navštivte prosím www.myheritage.com. Video o nové technologii tagování fotografií naleznete zde: http://www.my­heritage.com/blog­s/companyblog/2008/09­/get_to_know_ou­r_smart_new_phot­.html

O společnosti Kindo

Londýnská společnost Kindo založená roku 2007 je mezinárodně zaměřenou internetovou společností orientující se na vytváření platformy pro tvorbu rodinných sítí napříš všemi generacemi. V Kindo si mohou uživatelé zdarma vytvářet rodokmeny a zároveň zůstávat ve spojení se svými blízkými. Kindo je dostupné v 17 světových jazycích – od arabštiny, čínštiny, přes ruštinu až například po hindštinu. Společnost je financována významnými investory z řad venture kapitálu a byznys andělů včetně The Accelerator Group (TAG), Stefana Glänzera (last.fm, myblog.de, ricardo.de) a Ambient Sound Investments (ASI), investiční společnosti zakladatelů společnosti Skype. Pro více informací navštivte prosím http://kindo.com.